Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

РФ переслідує релігійні меншини в Криму та на Донбасі

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

РФ переслідує релігійні меншини в Криму та на Донбасі

Майк Помпео

Майк Помпео, державний секретар США, у своєму звіті про свободу віросповідання у світі назвав Росію однією з країн, де відбуваються найбільші переслідування на ґрунті релігійних переконань. У документі є посилання на повідомлення засобів масової інформації (ЗМІ), активістів, котрі захищають свободу віросповідання, Православної церкви України, мусульман, протестантських церков і Свідків Єгови. Керовані Росією терористи продовжують окуповувати релігійні споруди релігійних меншин і використовувати їх як військові об’єкти на Донбасі.
Також зазначається, що активісти релігійних громад ставали жертвами тортур у Криму. Греко-католики повідомляли про складнощі в забезпеченні парафій через політику окупаційної влади. ПЦУ повідомляє про продовження захоплення церков. Крім цього, у звіті наголошується, що російські ЗМІ регулярно сіють підозру і страх між релігійними групами, особливо щодо кримських татар-мусульман.
Наче на підтвердження цього у Сімферополі розібрали дах Катедрального собору святих рівноапостольних Володимира й Ольги, який перейшов до ПЦУ. Про це розповів архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент.
«Будівельники, котрі раніше огородили будівлю собору, зняли покриття з даху, кажуть, що нібито роблять ремонт. Але через це в стелі храму пішли тріщини, він просто може обвалитися», — повідомив владика. Він додав, що ремонт даху собору проводили 2011 року. «Тоді я віддав на це 25 тис. грн. Усе було покрито оцинкованою бляхою, і в деяких місцях шифером», — зазначив архієпископ.
18 червня ц. р. стало відомо, що в приміщеннях собору почали проводити будівельні роботи. владика Климент повідомляв, що «влада» Криму вимагає «звільнити приміщення» собору: російська «влада» надіслала припис про звільнення приміщень храму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply