Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

РФ хоче захищати православних у Єрусалимі

Автор:

|

Липень 02, 2022

|

Рубрика:

РФ хоче захищати православних у Єрусалимі
Марія Захарова, речниця МЗС РФ

Росія вже «захистила» православних на сході України, знищивши багато їхніх храмів, а тепер занепокоїлася ситуацією з християнською присутністю в Єрусалимі на тлі рішення суду Ізраїлю щодо спірних об’єктів Єрусалимської православної церкви і осквернення каплиці, що їй належить. Про це заявила Марія Захарова, речниця Міністерства закордонних справ РФ.
Вона зазначила, що Верховний суд Ізраїлю відхилив клопотання Єрусалимської православної церкви про відновлення розгляду з єврейською релігійною організацією «Атерет Коханім» щодо кількох об’єктів нерухомості в Єрусалимі.
Спікерка наголосила, що таке рішення «завдає шкоди міжконфесійному світу і викликає занепокоєння становищем християнської громади на Святій землі». У зв’язку з цим вона назвала невипадковою пригоду 6 червня, коли «аґресивно налаштовані ізраїльтяни увірвалися до каплиці Єрусалимської православної церкви та спаплюжили її». «Бачимо в цьому провокаційному вчинку відкритий виклик, свідчення готовності радикальних релігійних сил почати утиск православних у Святій Землі», — заявила Захарова.
Вона закликала ізраїльську владу провести розслідування інциденту, покарати винних і вжити заходів щодо запобігання подібним діям. За словами дипломатки, Москва рішуче налаштована захищати християнську присутність на Близькому Сході, добиватися поваги до забезпечення прав і свобод вірних, підтримувати Єрусалимську православну церкву.
Як повідомляв «Міст», Синод РПЦ анексував єпархії в Криму.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online