Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Репрезентували 300-річну ікону святого Миколая

Автор:

|

Січень 04, 2023

|

Рубрика:

Репрезентували 300-річну ікону святого Миколая
На презентації ікони

У національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького уперше показали відреставровану ікону святого Миколая XVI ст., що походить із Яворівського району Львівщини. Представлена пам’ятка стала першою експозицією, яку виставили в музеї від початку повномасштабної війни, адже музей усі експонати перемістив у сховища.
Відреставрована ікона походить із церкви Святого Даниїла Стовпника в селі Макунів. Ікона належить до раритетів у музейній збірці, яку зберігають у фондах більш ніж століття і ніколи не експонували.
За словами Ігоря Кожана, директора музею, з реставрацією ікони допомогла меценатка Христина Цурковська, яка відібрала її на реставрацію у пам’ять про свого чоловіка Миколи Мороза (1945-2021), канадійсько-українського підприємця, мецената низки культурно-мистецьких проєктів в Україні. «Ліда Сойка, реставраторка вищої кваліфікаційної категорії відділу реставрації предметів темперного малярства музею близько шести місяців працювала над реставрацією ікони. Вона підтверджує, що обрана ікона за своїми мистецькими характеристиками, либонь, одна із найдовершеніших серед низки робіт цього періоду: досконала мистецька фігура за пропорціями, легкий поворот Миколая з опорою на одну ногу, живий образ, але водночас у стриманому русі. Колорит ікони дуже ніжний і вишуканий, і її обов’язково потрібно розглядати зблизька», — розповіла Марія Гелитович, завідувачка відділу давньоукраїнського мистецтва музею.
Твір представляє класичний іконографічний зразок образу святого Миколая в українському іконописі XVI ст. Унікальний елемент ікони — Миколай стоїть у травах, які частково заступають фелони святого. Після перемоги ікона обов’язково ввійде в постійну експозицію музею, бо це один із найкращих образів святого у вітчизняному живописі, кажуть у музеї.
Як повідомляв «Міст», у Туреччині знайшли могилу святого Миколая.

Олександра Бодняк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online