Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

П’ять карних проваджень проти УПЦ МП

Автор:

|

Квітень 23, 2020

|

Рубрика:

П’ять карних проваджень проти УПЦ МП
Юрій Тандіт

За фактом порушення карантинного режиму на Великодніх богослужіннях, Національна поліція відкрила проти священників УПЦ МП п’ять карних проваджень. Про це заявив Юрій Тандіт, радник міністра внутрішніх справ України. Чотири справи стосуються проведення служб у Святогірській лаврі, що на Донеччині й одна — порушення карантину у Почаївській лаврі, що на Тернопільщині.
За словами посадовця, насамперед покарання стосуватиметься настоятелів конкретних храмів, котрі на власний розсуд допустили велике скупчення людей у храмах. «Питання у нас до настоятелів, до тих, хто свідомо запустив людей, хоча знали, що є карантинні заходи. І священники все одно порушили карантин», — зазначив він.
Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ України, повідомив, що всіх священнослужителів притягнуть до тієї чи іншої форми відповідальності. «Якщо хтось із тих парафіян, які були в храмі того дня, захворіє, і, не дай Боже, помре, це може бути кримінальний термін, позбавлення волі. Якщо ніхто не захворіє, і це продемонструє статистика впродовж найближчого тижня-півтора, — це буде штраф або умовний термін. Але ніхто залишати цього просто так не буде», — заявив він.
А от місто Почаїв Кременецького району Тернопільської області з 10-ї години 21 квітня закрили на в’їзд і виїзд. Таке рішення ухвалив на позачерговому засіданні Кременецький районний штаб із надзвичайних ситуацій після того, як за останню добу кількість хворих на коронавірусне захворювання в Почаєві зросла на 13 осіб. «Зважаючи на це і на порушення карантинних умов під час Великодніх богослужінь на території Почаєва, на позачерговому засіданні Кременецької районної комісії з надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про запровадження режиму заборони в’їзду-виїзду з міста і в місто Почаїв. Просимо почаївчан повернутись у місто і залишатися вдома. А гостей просимо негайно покинути Почаїв», — наголосив у своєму зверненні В’ячеслав Онишкевич, заступник голови Кременецької районної державної адміністрації.
Місцева влада заявила, що через відмову лаври співпрацювати, відстежити всіх інфікованих зараз неможливо. «Населення Почаєва визнали повністю контактним. Настільки велика кількість контактних осіб, що ми вже просто не може порахувати і відстежити. Коронавірус підтвердили у священника парафіяльної церкви. І за нашими даними, з цією церквою контактувало майже все місто», — заявив Володимир Стефанський, глава Кременецької районної ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply