Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

Путін і Кирило зустрілися з держсекретарем Ватикану

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

Путін і Кирило зустрілися з держсекретарем Ватикану

У Москві, в патріаршій резиденції монастиря св. Даниїла, на минулому тижні відбулася зустріч П’єтра Пароліна, державного секретаря Ватикану, з патріархом Московським Кирилом. Головні теми обговорення стосувалися співпраці двох Церков для підтримки християн на Близькому Сході. Йшлося про паломництво мощей святого Миколая. Крім цього, РФ і Ватикан підписали угоду про безвізові поїздки громадян, які є власниками дипломатичних паспортів. Держсекретар Ватикану також зустрівся з Путіним.
«Наша Церква бере активну участь у наданні гуманітарної допомоги жертвам конфлікту в Сирії й інших країнах Близького Сходу, і в цій роботі дуже важливо розраховувати на найширшу підтримку всього християнського світу. Вірю, що взаємини між Російською православною церквою (РПЦ) і Римо-католицькою церквою у забезпеченні гуманітарної допомоги на Близькому Сході стануть важливим об’єднуючим фактором. Наші спільні позиції дають нам можливість зробити конкретні плани у цьому сенсі», — сказав Кирило.
Під час зустрічі йшлося і про ситуацію в Україні. За повідомленням Відділу зовнішніх Церковних стосунків РПЦ, Кирило наголосив, що Церква має стати чинником примирення, а не втягуватися в конфлікт: «Церква не може грати ніякої ролі, крім миротворчої, коли люди перебувають у конфлікті одна з одною». Патріарх наголосив, що це принципова позиція Церкви, яка здійснюється Українською православною церквою (УПЦ) Московського патріархату (МП) в Україні.
Про слова держсекретаря Ватикану щодо ситуації в Україні під час зустрічі з Кирилом у повідомленні Відділу зовнішніх Церковних стосунків РПЦ нічого не сказано, однак нагадаємо, що у ході спільної прес-конференції, яка відбулася 22 серпня після зустрічі з російським міністром Лавровим кардинал Паролін нагадав Кремлю про те, що поведінка Москви стосовно Криму не відповідає міжнародному праву. Держсекретар Ватикану закликав Російську Федерацію (РФ) перестати порушувати міжнародне право та шукати виходу, який би задовольнив сусідні держави і цілу міжнародну спільноту.
Нагадаємо також, що перебуваючи нещодавно у Лондоні, де відзначали 300-річчя з дня відкриття першого православного храму у Великій Британії, патріарх Кирило назвав війну в Сирії «священною». А російських солдатів, котрі воюють на підтримку режиму диктатора Асада очільник РПЦ назвав «воїнством христолюбивим». Патріарх вважає, що участь в бойових діях на Близькому Сході — «не аґресія чи окупація, не нав’язування своїх ідеологем, не підтримка певних урядів, а боротьба з тим страшним ворогом, що несе в собі зло не тільки для Близького Сходу, а для всього роду людського». Також свого часу патріарх Кирило благословив криваві сутички на Сході України.
Після візиту до РФ кардинал Паролін заявив, що саме на Москві лежить відповідальність за мир у низці реґіонів світу. «Перш за все, Святий Престол наполягає на вирішенні гуманітарних аспектів, починаючи з важливої ініціативи Папи для України… Однією з тем є звільнення ув’язнених», — зауважив він. Держсекретар Ватикану вважає, що російська влада має поставити інтереси миру над усіма іншими. Він повідомив, що саме про це розмовляв на зустрічі з Путіним.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply