Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ПЦУ проситиме надати їй один із храмів лаври

Автор:

|

Червень 09, 2022

|

Рубрика:

ПЦУ проситиме надати їй один із храмів лаври
Києво-Печерська лавра

Синод Православної церкви України (ПЦУ) утворив нову релігійну організацію та звернеться до Кабінету Міністрів із проханням надати для неї один із храмів Києво-Печерської лаври, яку орендує Російська православна церква в Україні (РПЦвУ).
Синод створив Свято-Успенську Києво-Печерську лавру (чоловічий монастир), затвердив її статут і визначив, що новостворена організація підпорядковується Блаженнійшому Епіфанію. Такі рішення прийняли, враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської лаври як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського патріархату, а також на пропозицію митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Як відомо, весь монастирський комплекс на території Києво-Печерської лаври передали в оренду Українській православній церкві Московського патріархату (МП, тепер — РПЦвУ). Зараз у Верхній Лаврі діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Московські попи наразі таке рішення офіційно не прокоментували.
Крім цього, Синод Православної церкви України утворив у складі Львівської єпархії Свято-Воскресенський Новоафонський монастир. Нещодавно він вирішив вийти з підпорядкування московського патріархату. Своїм рішенням Синод ПЦУ утворив Свято-Воскресенський Новоафонський монастир у складі Львівської єпархії, а також затвердив його намісника — ігумена Іова (Ольшанського), який очолював парафію і під час приналежності до МП.
Як повідомляв «Міст», ПЦУ поверне собі українські лаври.

Наталя Дуляба, «Львівський портал»

До слова
Депутати Стрийської міської ради проголосували за заборону діяльності РПЦвУ на території громади. Також місцеві депутати звернулися до Верховної Ради України про прийняття такої заборони у цілій державі.
Відповідно до рішення стрийських депутатів, під забороною також опинилися організації, які співпрацюють із РПЦвУ та пропаґують позицію Росії на території Стрийської громади.

About Author

Meest-Online