Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

ПЦУ планує збудувати монастир на вершині гори

Автор:

|

Вересень 27, 2020

|

Рубрика:

ПЦУ планує збудувати монастир на вершині гори
Гора Висока

На горі Високий верх (Росохацька полонина) у Сколівських Бескидах планують збудувати монастир Православної церкви України (ПЦУ). Культову споруду хочуть будувати поруч з існуючою каплицею ПЦУ. Про такі наміри представники Церкви нещодавно повідомили місцеву громаду. Та проти ідеї зведення монастиря висловились науковці, а місцева влада заявила, що дозволів на таке будівництво не давала.
На горі Високий Верх у Сколівському районі Львівщини ще 2011 року місцева парафія Української православної церкви України Московського патріархату (УПЦ МП) збудувала каплицю святого Іллі. Споруду звели за кошти Ігоря Лисова, народного депутата від Партії реґіонів. Згодом каплиця перейшла під підпорядкування ПЦУ, а нещодавно представники цієї церковної громади виступили з ініціативою збудувати поруч із каплицею невеликий монастир.
«Коли був празник святого Іллі, вони сказали, що готують документи на землю, щоб там будувати монастир. Заявили, що незабаром починають будівельні роботи і що документи на землю у них вже на виході», — розповів Василь Приндак, директор національного природного парку «Сколівські Бескиди».
Гора Високий Верх розташована на території національного парку, однак юридично не вважається його частиною. Фактично ця територія є землями запасу Росохацької сільської ради. За словами Галини Пауш, секретарки сільради, з приводу можливості будівництва монастиря ніхто до сільської ради не звертався.
За словами Олега Кончевича, керівника відділу містобудування й архітектури Сколівської районної державної адміністрації, до них за погодженнями документів на нове будівництво на горі Високий Верх також ніхто не звертався. «Для того, щоб було якесь будівництво, треба мати у власності земельну ділянку. Щоб узяти земельну ділянку, яка розташована за межами населеного пункту, має бути детальний план території», — пояснює він.
Журналістам не вдалося поспілкуватися із меценатом каплиці святого Іллі. Однак Михайло Комарницький, його представник, підтвердив, що п. Лисов хоче збудувати невеликий монастир на горі. «Людина віруюча хотіла щось зробити… То навіть не монастир, а невелику келію хотіли побудувати, щоб один або два священики там завжди були, якщо люди прийдуть, аби була відкрита церква. Вважаю, що це дуже добре. Колись ніхто з людей і не ходив туди, а зараз купа людей приходить помолитися», — запевнив він.
Як повідомляв «Міст», в Одесі підпалили Свято-Успенський чоловічий монастир.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply