Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

ПЦУ обмежила кількість вірян під час богослужінь

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

ПЦУ обмежила кількість вірян під час богослужінь
Митрополит ПЦУ Епіфаній

Священний синод Православної церкви України (ПЦУ) закликав вірян дотримуватися карантину, а також обмежив проведення богослужінь у храмах. Як ідеться в практичних настановах для єпископату, духовенства та вірян, священники мають припинити проведення богослужінь або ж змінити їхній порядок так, щоб у богослужіннях брали участь не більше десяти осіб. Це ж стосується проведення похоронів і хрестин. Крім цього, ПЦУ допускає проведення богослужінь на відкритому повітрі біля храмів за дотримання правил щодо числа одночасно присутніх соціальної дистанції.
«Божественні літургії проводити за присутності визначеної обмеженням кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції. Охочі сповідатися і причаститися можуть це зробити впродовж усього дня за дотримання умов приготування. Пастирям у кожному конкретному випадку виявляти належну розсудливість», — постановив Синод ПЦУ.
Водночас у настановах зазначено, що храми мають бути відчиненими для особистих відвідин і молитви, спілкування зі священниками за дотримання карантинних правил. У них мають посилити протиепідемічні заходи та використовувати засоби дезінфекції, зокрема, для підтримання чистоти ікон та інших святинь.
«На час пандемії достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощів) є поклон перед ними, без цілування; це також стосується особистих вітань і вияву пошани між членами Церкви, зокрема, між священнослужителями і мирянами під час подання благословення. При поданні благословення Хрестом, достатньо здійснити осінення ним, без цілування», — йдеться в настановах.
Крім цього, Синод тимчасово заборонив перевозити святині, проводити паломництва та загальні соборування, а також змінив порядок прийому причастя. «Як тимчасовий надзвичайний захід дозволяється здійснювати причастя вірних Тіла і Крові Христових у той самий спосіб, як це здійснюється священнослужителями під час Літургії Раніше освячених Дарів, а саме: приготовлені часточки Тіла, на які ложечкою поклали частину Крові (як це робиться при приготуванні запасних Дарів) подавати причаснику з дискосу в руки, або не торкаючись уст. При цьому треба уважно пояснити обов’язок причасників ретельно спожити Дари. Для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці. Використовувати для запивання після прийняття Причастя одноразовий посуд або споживати лише антидор», — постановив Священний синод.
Додамо, що напередодні Вселенський патріарх Варфоломій наказав припинити всі богослужіння в церквах через пандемію коронавірусу. Дотримуватися гігієни в церквах, а людей похилого віку та батьків з дітьми — залишатися вдома і не відвідувати богослужінь, закликала своїх вірян й Українська греко-католицька церква і також запропонувала парафіянам долучитися до літургії онлайн.

Анна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply