Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Псевдохристиянська церква накладає анафеми

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Псевдохристиянська церква накладає анафеми

Синод єпископів Києво-Галицького Верховного архієпископства УГКЦ та Конференція римо-католицьких єпископів України щодо небезпечних явищ у духовному житті України оприлюднили звернення, у якому закликають усіх душпастирів і мирян бути пильними та не приєднуватися до жодних релігійних псевдоугруповань, які маскують свою діяльність під дії офіційної Церкви.

Як зазначив владика Маркіян Трофим’як, ординарій Луцької дієцезії РКЦ в Україні, псевдохристиянські угруповання маніпулюють бажанням людей поглибити своє спілкування з Богом, подаючи їм різноманітні неправдиві, ілюзорні вчення, що суперечать ученню Церкви. Причому вони вдало маскуються під Католицьку церкву, використовуючи її обряди й атрибутику. Проте, на відміну від Церкви, вони не допомагають людям зробити своє духов­не життя більш якісним, а маніпулюють їхньою свідомістю, залякуючи та психологічно тиснучи на своїх адептів.

Однією з таких псевдохристиянських церков є угруповання Догнала, або так звана Підгорецька четвірка (чи, як вони самі себе називають, «Синод єпископів»). Серед них є один словак, двоє чехів і українець. Секта займається тим, що через Інтернет і письмові звернення оголошує анафеми всьому світові, зокрема таким організаціям, як Європейський Союз і ЮНЕСКО. Також керівники Догналівського угруповання проголошують відлучення від Церкви таких відомих її діячів, як митрополит Любомир Гузар і Папа Римський Іван Павло ІІ. Серед «відлучених» є й світські особи, зокрема Анґела Меркель і Дмитро Медведєв.

До своїх новонавернених адептів «догналівці» застосовують психологічний тиск, залякування, переслідування колишніх членів угруповання, які виявили бажання вийти із цієї церкви. Орест Вільчицький, змальовуючи психологічний портрет людини, котра вирішила стати членом секти, зазначає, що це — звичайні, пересічні люди, не надто оцерковлені. Люди, для яких Церква — це, скоріше, просто дотримання якихось обрядів і традицій, пошук глибшого спілкування з Богом, але часто вони піддаються на обман таких-от псевдохристиянських організацій. Також це можуть бути люди, що мають проблеми зі здоров’ям чи в сім’ї, тож хапаються за останню соломинку. Тобто жертвою таких псевдохристиян може стати будь-яка людина, що опинилася в скрутному становищі й не може адекватно оцінити ситуацію. Хоча серед сектантів часто трапляються такі, що приходять туди просто, аби задовольнити свої власні амбіції, додає о. Вільчинський.

Угруповання Догнала не має ні державної реєстрації, ні належних дозволів відповідних інстанцій Римо-католицької церкви (РКЦ). Самопроголошені єпископи в минулому належали до чину отців-василіан, але були відлучені від Церкви за антицерковну діяльність, пояснює владика Маркіян Трофим’як. Наразі серед новонавернених адептів є віряни Української греко-католицької церкви (УГКЦ), РКЦ і Православної церкви. І найгірше — те, що серед них багато молоді. Новонавернених адептів уже налічується кілька тисяч.

Тож 26 жовтня 2011 року було підписано звернення Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архієпископства УГКЦ та Конференції римо-католицьких єпископів України щодо небезпечних явищ у духовному житті України. «Імена та прізвища всіх католицьких єпископів публікуються в спеціальному щорічному виданні Апостольської столиці. Будь-хто, хто не значиться в цьому списку, не є й не може називати себе єпископом Католицької церкви», — ідеться в повідомленні. Також греко-католицькі та римо-католицькі єпископи України звертаються до органів державної влади в Україні з вимогою не дозволяти зловживати ім’ям Католицької церкви тим, хто її поборює й до неї не належить, і вжити відповідних заходів щодо припинення шкідливої протизаконної діяльності цієї секти.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply