Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Призначили нового екзарха для українців в Італії

Автор:

|

Листопад 05, 2020

|

Рубрика:

Призначили нового екзарха для українців в Італії
Владика Діонісій Ляхович

Папа Франциск призначив преосвященного владику Діонісія Ляховича апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду, котрі проживають в Італії. Він народився 2 липня 1946 року в бразильській Помбасі (штат Санта-Катаріна). Вступивши до Василіанського чину святого Йосафата, 30 березня 1970-го склав вічні обітниці, а 8 грудня 1972 року прийняв священниче рукоположення.
Після навчання у Папському інституті святого Ансельма та Папському григоріанському університеті, о. Діонісій виконував різні душпастирські служіння та займався академічною діяльністю на батьківщині, впродовж восьми років був ректором семінарії й Інституту філософії в Куритибі. 1991-го приїхав до України для відродження філософсько-богословських студій Василіанського чину. В 1996-2004 рр. виконував служіння протоархімандрита Василіанського чину святого Йосафата.
21 грудня 2005 року о. Діонісія призначили куріальним єпископом Києво-Галицького верховного архієпископа, а 26 лютого 2006-го в Прудентополісі (Бразилія) відбулася його єпископська хіротонія. 7 січня 2009 року Папа Бенедикт ХVІ призначив владику Діонісія апостольським візитатором для греко-католиків в Італії й Іспанії. Після проголошення Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, котрі проживають в Італії, апостольський адміністратор призначив його делегатом із усіма правами.
Як повідомляв «Міст», владика Діонісій розповідав, що питання еміґрантів лежить йому на серці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply