Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Провал РПЦ в Аммані

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Провал РПЦ в Аммані
Учасники зустрічі в Аммані

В Аммані, столиці Йорданії, відбулася зустріч автокефальних православних Церков. Її організували з ініціативи РПЦ задля протидії українській автокефалії ПЦУ й оскарження першості Вселенського патріархату. Та головні ієрархи помісних православних Церков вирішили на це збіговисько не їхати, щоб не брати участь у «коронації» російського патріарха Кирила.
Удару по РПЦ завдав навіть патріарх «братньої» Болгарської православної церкви, котрий ні сам туди не полетів, ні своїх представників не надіслав. Не надіслали своїх представників Румунська та Польська православні церкви. Останньою відмовилася від участі в путчі Антіохійська церква, центр якої розташований у Дамаску, столиці Сирії. Там наголосили, що відмовляються від поїздки, щоб «уникнути посилення розбіжностей і поглиблення розриву між братами».
У підсумку замість 15 глав православних церков, туди прибули лише п’ятеро. Це означає, що за час правління Кирила авторитет РПЦ похитнувся катастрофічно. «Амманська нарада не мала офіційного статусу. Не має церковної ваги й документ, який ухвалили деякі делегації православних помісних церков за зачиненими дверима. Учасники зустрічі погодилися, що рішення про автономність ПЦУ необхідно ухвалювати шляхом всеправославного діалогу. Це стосується й інших питань православного значення», — прокоментувала подію релігієзнавиця Віта Титаренко.
Крім Єрусалимського патріарха Феофіла ІІІ, на зустрічі були присутні патріарх Московський Кирило, патріарх Сербський Іриней і митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав. До них долучився й митрополит Онуфрій, глава Української православної церкви МП, філії РПЦ в Україні.
Православну церкву України туди й не запрошували. Тому збори проігнорував і Вселенський Патріарх Варфоломій. «Одним із арґументів, чому там не було Вселенського Патріарха, було те, що туди не запросили митрополита Епіфанія, — пояснила п. Титаренко. — Перепони для того, щоб відбувалося визнання ПЦУ Москва все одно будуть чинитися. Та це фіаско для Кирила. Він очікував більшого зібрання і більшого засудження Вселенського Патріарха з приводу «неканонічності» надання томосу й автокефалії Українській церкві, але, як бачимо, цього не сталося».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply