Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Україна, крім фізичної, змушена протистояти й духовній аґресії Москви

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Україна, крім фізичної, змушена протистояти й духовній аґресії Москви
Львівський псевдособор

Львівський псевдособор

Сучасне церковне керівництво в Росії й Україні закликали визнати недійсними трагічні рішення так званого Львівського собору. Про це йдеться у заклику групи православних християн із Франції, України, Сполучених Штатів, Росії та Нідерландів «визнати жахливу правду про 10 березня 1946 року». Церковники наголошують, що серйозні історики та богослови не мають жодного сумніву, що Львівський собор Української греко-католицької церкви (УГКЦ) 8-10 березня 1946-го був лише подобою собору. «Ми смиренно просимо прощення за всі несправедливості, жертвами яких вони стали під прикриттям авторитету Православної церкви, і схиляємо наші голови перед мучениками УГКЦ», — наголосили владики.
Ініціатором звернення виступив відомий православний богослов Антуан Аржаковський і Франції (Константинопольський патріархат). Серед православних українців, котрі підписали звернення, були протоієрей Георгій Коваленко (Відкритий православний університет Святої Софії), Костянтин Сігов (видавництво «Дух і літера») та релігієзнавець Андрій Юраш.
Крім цього, з членами Постійного синоду УГКЦ на чолі з Блаженнійшим Святославом (Шевчуком) зустрівся Папа Франциск. Синод у Римі та зустріч із понтифком були заплановані «в контексті спогаду сумної річниці 70-річчя Львівського псевдособору 1946 року, щоб засвідчити єдність УГКЦ із наступником святого Петра».
«Ми приїхали підтвердити нашу єдність зі Святійшим Отцем та попросити його в Рік милосердя допомогти людям, котрі страждають в Україні», — повідомив глава УГКЦ. «Папа нас почув», — додав він. Хоча це, на жаль, нічого не означає. Дієвої підтримки від Святого престолу українці так і не відчули. А главу УГКЦ Апостольска столиція навіть не призначила кардиналом.
Представники УГКЦ підготували публічне звернення, в якому звернули увагу світової спільноти на ситуацію в Україні та попросили допомогти припинити війну. «Церква засуджує звірства, викрадення, ув’язнення та тортури проти окремих осіб і груп на Донбасі й у Криму, особливо проти кримських татар, а також нехтування свободи віросповідання і гідності мільйонів людей», — йдеться в зверненні.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply