Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Протести через інтронізацію сербського митрополита

Автор:

|

Вересень 23, 2021

|

Рубрика:

Протести через інтронізацію сербського митрополита
Чорногорці не хочуть митрополита СПЦ

У м. Цетинє (Чорногорія) сталися сутички між поліцією та протестувальниками, які виступали проти проведення в Цетинському монастирі інтронізації митрополита Чорногорсько-Приморського Іоанникія II. Напередодні церемонії інтронізації, на яку також мав прибути й патріарх Сербської православної церкви (СПЦ) Порфирій, кілька тисяч протестувальників спорудили на околиці Цетинє барикади та заблокували дорогу, що веде до міста, аби перешкодити новому митрополиту разом із патріархом Порфирієм приїхати туди з чорногорської столиці Подгориці.
Мітинґарі вважають призначення Белградом митрополита Іоанникія спробою СПУ розширити свій вплив у країні. Вони жбурляли у поліціянтів камінням, підпалили автомобільні шини та знесли огорожу навколо монастиря в Цетинє. До протестувальників долучився Міло Джуканович, президент Чорногорії, який протистоїть СПЦ, оскільки вона підтримала на виборах проросійські опозиційні сили.
У відповідь силовики застосували до демонстрантів сльозогінний газ та світлошумові гранати. Правоохоронцям вдалося розчистити барикади. За даними національного телебачення Чорногорії, всього в результаті зіткнень легкі травми отримали четверо людей. Після медичного огляду постраждалих відправили на амбулаторне лікування.
Своєю чергою, Драґан Ґорович, помічник директора поліційної адміністрації, повідомив, що під час заворушень у Цетинє постраждали близько 20 правоохоронців.
Зрештою, патріарх Порфирій і митрополит Іоанникій прибули до Цетинського монастиря на гвинтокрилі з поліційною охороною. Попри протести, ритуал інтронізації Іоанникія таки відбувся і він офіційно очолив Чорногорсько-Приморську митрополію СПЦ. Водночас, що у столиці країни Подгориці тисячі людей вітали Іоанникія II та Порфирія. Адже приблизно 30 % населення Чорногорії вважають себе сербами.
Як повідомляв «Міст», митрополит Сербської православної церкви готовий до громадянської війни.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply