Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Протестантська церква програла суд за землю

Автор:

|

Вересень 17, 2021

|

Рубрика:

Протестантська церква програла суд за землю
Церква «Гефсиманія»

Господарський суд Львівської області оголосив рішення у земельному конфлікті між львівською фірмою «Сафо» та Християнською євангельською церквою «Гефсиманія» щодо частини ділянки на вул. Кульпарківській у Львові.
Своїм рішенням суд повністю підтримав позов фірми «Сафо» про встановлення постійного безоплатного земельного сервітуту, тобто надав цій фірмі право безоплатного користування частиною земельної ділянки, яка перебуває в постійному користуванні Християнської євангельської церкви «Гефсиманія». Йдеться про частину ділянки, призначеної для проїзду та приєднання до мереж готелю, який фірма «Сафо» планує звести на прилеглій ділянці на вул. Антоновича.
Цей земельний конфлікт триває вже багато років. Євангелісти звинуватили керівництво «Сафо» у спробі захоплення частини земельної ділянки, де розташований храм Християнської євангельської церкви «Гефсиманія». Цю ділянку релігійна громада має в користуванні за рішенням Львівської міськради від 9 липня 2009 року. За словами представників релігійної громади, попри це, фірма «Сафо» встановила на їхній території паркан. Конфліктна ситуація призвела до семи судових процесів.
Як розповів Валерій Марченко, старший пастор церкви «Гефсиманія», релігійна громада подаватиме апеляцію на рішення Господарського суду. «Роками триває таке тягуче захоплення. Спершу 600 кв. м землі відібрали, коли ми були тільки у стані оформлення. Це історія болю церкви «Гефсиманія», війна, яку ведуть із нами сусіди. Але це наша земля», — заявив він.
Третьою стороною у цій справі виступає Львівська міська рада. «Ми вважаємо, що дії приватного підприємця є некоректними і нетактовними. Зі свого боку, будемо допомагати церкві користуватися цієї земельною ділянкою», — пообіцяв Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сафо» було зареєстроване у Львові понад 26 років тому. Основний вид його діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Власницею фірми є львів’янка Тетяна В’язовченко.
Як повідомляв «Міст», Протестантську церкву у Франції вперше очолила жінка.

Наталія Шутка, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply