Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Прощалися зі священником, який пішов боронити Україну

Автор:

|

Серпень 10, 2022

|

Рубрика:

Прощалися зі священником, який пішов боронити Україну
отець Пимен

На фронті загинув ієромонах-доброволець, що кілька місяців тому змінив священницьку рясу на військовий однострій. Побратими називали його Роман, браття — о. Пимен, а рідні — Ромчиком. Аби попрощатися зі священником, труну занесли до храму ввечері, напередодні погребіння. Всю ніч браття читали над тілом Євангеліє. «Він був дуже богобоязливим священником і дуже хорошим монахом», — кажуть вони.
Боєць із позивним «Роман» тренувався та ходив у бій та розвідку нарівні з усіма. Його мама розповідає, що їхня родина не була релігійною, але син ще в школі ходив до храму. І ледь не після випускного вирішив стати монахом. «Спершу я плакала, а потім мені панотець каже, що ви повинні радіти», — переповідає жінка.
А вже за кілька років почалася війна на Донбасі. І чернець вирішив, що має допомагати не лише молитвами, і став солдатом: 2014-го боронив Луганщину, був розвідником.
П’ять років тому повернувся до монастиря, але з початком гарячої фази війни знову став до війська. Своє рішення воювати приховував від усіх, крім молодшого брата, з яким попри різницю у віці в десять років був дуже близькими. «Був у нас такий період — у нас не було грошей, і мені потрібно було йти до школи. І він, йому було чи 18, чи 19, пішов і взяв кредит, щоб мені купити зошити, щоденник, ручки і таке інше», — розповідає брат. Тепер молодший брат взявся допомагати старшому. «Я зайнявся тим, що знаходив йому все найкраще, найкраще екіпірування», — каже він.
Митрополит Олександр Драбинко каже, що не міг не благословити ієромонаха Пімена воювати. «Так, священник може брати до рук зброю, коли це необхідно, коли це війна захисна, а не загарбницька. Є певні правила, які треба чітко розуміти, коли береш до рук зброю і береш участь у бойових діях, то, можливо, після цього ти не зможеш стати біля престолу. Кожна людина і кожен священник це знає і він робить свідомо цей вибір», — пояснює він.
Чи не вперше священничий чин похорону довелося поєднувати з військовим. Труну несли і браття, і побратими. «Пишаюся, що в мене такий син. І то, що його з нами немає, він є там. Його пам’ятають солдати, його пам’ятають усі», — каже мама полеглого.
Як повідомляв «Міст», нелюди катують у полоні священника ПЦУ.

Ігор Бережанський, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply