Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Проповідникам — зась до Франції!

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Проповідникам —  зась до Франції!

Французький уряд заборонив в’їзд до країни п’ятьом іноземним релігійним діячам, яким приписують екстремістські заяви. Відмову у в’їзді на французьку територію отримали Акріма Сабрі, Айєд Бін Абдалла аль-Карні, Сафват аль-Хіджазі й Абдалла Басфар. Усіх їх було запрошено на конґрес Союзу ісламських організацій Франції (UOIF), який відбудеться в Ле Бурже 6—9 квітня 2012 року.

Влада Франції також шкодує, що UOIF запросив вихідця зі Швейцарії Таріка Рамадана, «позиції й заяви якого суперечать республіканському духу». У комюніке уряду наголошується, що принцип свободи слова та віросповідання не повинен суперечити закону й таким республіканським цінностям, як права людини, рівність між чоловіками та жінками, світськість, повага релігійних канонів і думки інших людей, а також відмова від виділення національних і релігійних співтовариств.

Проповідникам відмовили у в’їзді до країни за дорученням президента Ніколя Саркозі, який 27 березня заборонив упускати до Франції «проповідників, які постійно нападають на французьку систему цінностей». Франція посилила політику проти радикальних ісламістів після того, як 11, 15 й 19 березня на півдні країни було вчинено серію резонансних убивств, зокрема, коли внаслідок нападу на єврейський коледж у Тулузі загинули чотири людини, у тому числі троє дітей.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply