Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Про створення митрополій

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Про створення митрополій

Владика Богдан (Дзюрах) (на фото), адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ), розповів про значення нових митрополій для УГКЦ. За словами владики, митрополія, поряд з екзархатом і єпархією, є складовою частиною канонічного устрою Церкви, тому нічого надзвичайного у створенні нових митрополій у лоні УГКЦ немає. Це, радше, свідчить про її подальший розвиток.

«Із практичної точки зору, нові митрополії повинні відповісти на нові душпастирські виклики, які стоять перед нашою Церквою на цьому історичному етапі. Сподіваємося, що митрополити спільно з єпископами своїх митрополій будуть уважно прислухатися до того, що «Дух говорить Церквам», намагаючись правильно втілювати в життя постанови й рішення Синодів та краще координувати свої душпастирські зусилля. Це тим більш важливо, що виклики в різних реґіонах перед нашою Церквою бувають різні. Водночас, ці локальні починання мають служити зміцненню єдності та подальшій розбудові цілого Тіла Христового», — наголосив ієрарх.

Відповідаючи на запитання, чи не є створення нових митрополій важливим кроком до отримання патріаршого статусу УГКЦ, владика Богдан зазначив: «Створення митрополій — це відповідь на новий стан розвитку Церкви та на ті душпастирські виклики, які стоять перед нами сьогодні: не більше й не менше. Усе інше ми поручаємо милостивому Божому Провидінню, яке незбагненним для нас чином провадить нашу Церкву впродовж віків і Святим Духом оживляє її, спричиняючи дивне зростання навіть там, де сили зла бажали б нашої повної заглади. Святе Євангеліє вчить нас шукати, перш за все, Божого Царства та його справедливості, а все решта, за вірною обіт­ницею Христовою, — додасться. Тому більше, ніж на такому чи іншому «статусі» Церкви, нам насамперед залежить на її внутрішньому стані, на вірності Церкви своєму покликанню, яке вона отримала від Господа. Саме цій меті підпорядковані всі рішення й ініціативи глави Церкви та Синоду УГКЦ».

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply