Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Про штрафи для священників і мерів

Автор:

|

Травень 22, 2020

|

Рубрика:

Про штрафи для священників і мерів
Церква Святого Юрія в Червонограді

Складені на мера Червонограда, його першого заступника та священника місцевої церкви протоколи за проведене під час карантину масове богослужіння відправили назад до поліції для належного оформлення. Адже Дмитро Рудаков, суддя Червоноградського міського суду, виявив у кожному протоколі неточності, які перешкоджають нормальному розгляду справи. У випадку зі штрафами за порушення карантину це доволі поширено і часто такі протоколи назад до суду вже не повертаються.
Масове богослужіння у Червонограді провели 29 березня, коли у церкві Святого Юрія (УГКЦ) відбулася прощальна літургія о. Ігнатія, який 13 років був настоятелем монастиря отців-василіян, а тепер переходив до Крехова. На той час у Львівській області вже існував карантин і діяла заборона на проведення масових заходів. Попри це на богослужіння прийшло багато священнослужителів і мешканців міста, котрі хоч і були в масках, однак стояли тісно один біля одного.
Спершу правоохоронці відкрили карне провадження за порушення санітарних норм під час цього богослужіння, але згодом справу закрили через відсутність складу злочину, склавши натомість чотири адміністративні протоколи за порушення карантину. Їх склали на Андрія Залевського, мера Червонограда Дмитра Балка, його першого заступника, Тетяну Забаву, начальницю відділу культури, та на самого о. Ігнатія, та суд їх не визнав.
А от Острозький районний суд Рівненської області за порушення заборони на масові релігійні заходи в період карантину оштрафував настоятеля місцевого храму за те, що провів богослужіння на кладовищі за участі більше десяти людей.
За словами священника, завчасно він нікого не збирав, люди нібито прийшли самі, хоча панотець заздалегідь оголосив, що прийде на кладовище прочитати загальну молитву. На засіданні свідки у справі заявили, що під час служби парафіяни дотримувалися дистанції в 1,5-2 м. Але на відеозаписах, які отримав суд, видно інше.
За твердженням виконувачки обов’язки голови Хорівської сільської ради, ще до проведення служби вона телефонувала настоятелю з попередженням, що жителям села тимчасово не можна відвідувати кладовища, а йому — проводити там богослужіння. У результаті суд оштрафував священника на 17 тис. грн, попередивши, що в разі несплати штрафу впродовж 15 днів ця сума подвоїться. Крім цього, суд стягнув із нього 420 грн судового збору.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply