Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Про плани Московської патріархії

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Про плани Московської патріархії

Синод Української православної церк­ви Київського патріархату (УПЦ КП), який відбувся 13 травня, заслухав доповідь патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета про загрози, які виникають для УПЦ і для державності України у зв’язку зі спробами Московської патріархії фактично позбавити УПЦ МП незалежності та самостійності в управлінні. Як зазначено в журналі Синоду, відтоді, як Кирило став Московським патріархом, керівництво Російської православної церкви (РПЦ) не полишає намагань фактично позбавити УПЦ МП незалежного статусу.

В УПЦ КП пояснили, що, з одного боку, такі намагання є зумовлені особистим прагненням патріарха Кирила зосередити у своїх руках всю владу в РПЦ, на заваді чому стоїть статус незалежності УПЦ МП в управлінні, адже вона, складаючи близько половини структури РПЦ, не підпорядковується Московській патріархії напряму. З іншого боку, такі намагання продиктовані інтересами російської держави, керівництво якої робить усе, щоби повернути Україну в залежність від Російської Федерації (РФ).

Як наголошують в УПЦ КП, хвороба митрополита Володимира, глави УПЦ МП, активізувала дії Московської патріархії, спрямовані на досягнення зазначеної вище мети шляхом унесення змін до Статуту УПЦ МП.

В УПЦ КП не мають сумніву, що позбавлення УПЦ МП статусу незалеж­ності й самостійності в управлінні перетворило би цю конфесію на фактичну маріонетку в руках російської церковної та державної влади. Із цього приводу ієрархія УПЦ КП прийняла звернення Священного синоду УПЦ КП до архієреїв, духовенства та вірян УПЦ МП, у якому розкриває сутність планів Московської патріархії та правдиві наслідки спроб «узгодити Статут УПЦ зі Статутом РПЦ». Єпископат УПЦ КП закликає єпископат УПЦ МП не допустити внесення змін до Статуту УПЦ МП, які би призвели до втрати нею незалежності в управлінні.

Як наголошують в УПЦ КП, за наявною в них інформацією, голова статутної комісії митрополит Іларіон побував із конфіденційним візитом у Москві, де під час зустрічі з Московським патріархом отримав від останнього пропозицію «узгодити Статут УПЦ зі Статутом РПЦ». В обмін на виконання пропозиції патріарха митрополит Іларіон сподівається на підтримку Московською патріархією висування його кандидатури на посаду предстоятеля УПЦ МП після смерті або в разі відставки митрополита Володимира.

В УПЦ КП попере­джа­ють духовенство УПЦ МП, що «один із варіантів такого «узгодження» передбачає перетворення нинішньої єдиної структури УПЦ МП на кілька митрополичих округів — за прикладом таких округів у РФ. Таким чином, за цими планами, Київська митрополія УПЦ МП з керівної структури повинна трансформуватися лише в одну з українських митрополій Московського патріархату — поряд з Одеською, Донецькою та кількома іншими митрополіями. Усі вони будуть напряму підпорядковані Московському патріарху, а роль Київського митрополита буде зведено приблизно до ролі екзарха Московського патріархату, як це було за часів СРСР. Така фактична ліквідація УПЦ МП як єдиної структури та позбавлення її статусу незалежності й самостійності в управлінні остаточно зробили би з цієї Церкви маріонетку в руках російської церковної та державної влади — тієї влади, яка не приховує свого ворожого ставлення до державної незалежності України й прагне за будь-яку ціну повернути український народ до покірності Кремлю. Також утрата УПЦ МП сьогоднішнього статусу відсунула би на невизначений час подолання церковного розділення й утворення в Україні єдиної Помісної православної церкви.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply