Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Прем’єра фільму «Андрей Шептицький: актуальне»

Автор:

|

Квітень 03, 2021

|

Рубрика:

Прем’єра фільму «Андрей Шептицький: актуальне»
Андрей Шептицький

Розпочався семестр весняних викладів релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США й Осередку праці Наукового товариства ім. Шевченка у Філадельфії у співпраці з українською католицькою парафією Благовіщення Пресвятої Богородиці в Мелровз-Парку (штат Пенсільванія). Головною подією став перший у США показ документального фільму «Андрей Шептицький: актуальне». До організації віртуального показу долучилася Ліґа українців католиків у США.
Кінострічка представляє діяльність митрополита Андрея Шептицького, започаткування та підтримку різних інституцій у першій половині ХХ ст. та актуальність цих установ у сьогоденні. Благодійність, пожертвування, збереження української художньої спадщини та допомога «Пласту» — не єдині здобутки митрополита Шептицького. Аби повністю описати все, що він зробив для України, автори кінострічки зібрали істориків, лікарів, художників і всіх дотичних до ідей Шептицького людей. Фільм має на меті показати, як запроваджені митрополитом Андреєм ініціативи діють у сучасному світі й які висновки можемо робити для майбутнього духовно-культурного розвитку нашої держави.
Попри те, що це документальний фільм, присутні його переглянули на одному диханні. Кінострічка розпочалася з біографії самого митрополита, а згодом розповіла про його громадську діяльність. Мало хто знав, що ідею створення Українського католицького університету запропонував саме Андрей Шептицький. Також він матеріально та духовно підтримував пластунів, українських художників і лікарів. Митрополит був великим благодійником й поціновувачем українського мистецтва та іконопису. Відтак скуповував та колекціонував ікони та картини. Після нього залишився величезний спадок не лише різноманітних експонатів, а й духовних настанов.
«Те, що зробив митрополит Андрей для української Церкви, для українського мистецтва і взагалі для української державности, є надзвичайно важливим, великим і глобальним, — наголосив у відеозверненні до авдиторії Михайло Перун, директор фундації «Андрей» та автор проєкту. — Саме тому людина чи є віруючою, чи ні, греко-католиком чи православним, повинна знати й оцінювати внесок митрополита Андрея в духовність і розвиток нашого народу в надзвичайно складний час. Загалом постать митрополита Андрея є надзвичайно важливою в нашій державі, а також, на моє переконання, одна з найбільших церковних постатей Вселенської Церкви у ХХ ст.».
Над стрічкою працювали композитор Олександр Козаренко та сценарист Святослав Козак. Фільм створений Благодійною організацією «Фундація «Андрей» до 155-ліття від дня народження Праведного Митрополита.
Як повідомляв «Міст», Андрей Шептицький був «найбільшим українцем після Шевченка».
Пресслужба товариства «Свята Софія» США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply