Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Предстоятель англіканців пішов у відставку

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Предстоятель англіканців пішов у відставку

Архієпископ Кентерберійський Ровен Вільямс оголосив, що в грудні цього року піде з посади провідника Англіканської церкви, яка нараховує 85 млн вірних у різних країнах світу. Натомість він почне працювати в Кембриджському університеті, де очолить коледж Св. Магдалени. У заяві провідника Церкви сказано, що це рішення було для нього складним, а своє служіння в сані архієпископа він назвав «величезною честю». На посаді предстоятеля Церкви Вільямс працював десять останніх років.

Експерти зазначають, що для вірян Англіканської церкви рішення архієпископа Вільямса стало прикрою несподіванкою, і багато з них важко переживатиме цю втрату, бо він був авторитетним і харизматичним церковним провідником.

Девід Кемерон, пре­м’єр-міністр Великої Британії, заявив, що Ровен Вільямс «стояв на чолі Церкви в часи складних викликів і кардинальних змін». Відхід о. Вільямса від керівництва припав на час запеклих внутрішніх церковних суперечок про ставлення до гомосексуалізму, одностатевих шлюбів і жінок-єпископів.

Королеву Єлизаве­ту, яка є офіційним провідником Церкви, поінформовано про рішення архієпископа. Заміну Ровену Вільямсу має знайти Королівська комісія номінацій. Головним претендентом на пост архієпископа Кентерберійського вважають Джона Сентаму, який, у разі обрання, стане першим чорно­шкірим очільником світового англіканства.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply