Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Представники МП зруйнували 300-літню козацьку церкву

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Представники МП зруйнували 300-літню козацьку церкву

Віряни Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) розібрали Покровську дерев’яну козацьку церкву в с. Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку збудували у 1700-1702 рр. Тепер на місці пам’ятки національного значення стоїть новобудова, збудована представниками МП. «Красуня та берегиня духу свободи України проіснувала 314 років такою. Потім була руйнація, будівельні риштовання і нова «репліка»», — написала у Facebook Наталія Пудайло зі спільноти «Подільські мандри».
«Кожну лекцію, кожен виступ про національну архітектуру XVIII ст. я починав згадуючи цю невеличку, але особливу церковцю. Тепер — пустка! Хто ми тепер без неї?», — прокоментував руйнацію церкви Арсен Зінченко, колишній голова Ради у справах релігій при Кабінеті Міністрів України.

Покровська церква раніше…
…і тепер

Покровський храм в с. Лозова займає громада Шаргородського благочиння Могилів-Подільської єпархії УПЦ МП. «Ми прибули до Лозової в той час, коли стара Покровська церква вже перестала існувати. Її розібрали, тому що, цитата, «да она вся гнілая, вот і разобралі, теперь соберєм новую, із нових брьовен і будєт, как новая». — розповіли учасники проєкту «Українські архітектурні пам’ятки. Спадщина». За їхніми словами, це їм розповіли чоловіки з бензопилою, розпилюючи колоди старого зрубу.
«Так, деякі з них виглядали дуже погано, але, більшість (замінивши трухляві) ще можна було б використовувати, і це була б автентична, стара церква, зі заміною ушкодженого. Як там було далі, ми не знаємо, стверджувати, що старі колоди використали у відновленій церкві, не можемо, бо бачили, як їх знищують. Коли розбирають старі зруби з метою знову зібрати, їх маркують, роблять карту понівеченого. Ми цього не побачили. Також невідома доля старого іконостасу, живий, чи вже «як новий», — розповіли фахівці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply