Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Правила поведінки священників в Інтернеті

Автор:

|

Серпень 23, 2020

|

Рубрика:

Правила поведінки священників в Інтернеті
Церква у Всесвітній мережі

Українська греко-католицька Церква першою серед українських Церков розробила інструкцію про присутність церковних структур і священників в Інтернеті. Синод УГКЦ затвердив її на трирічний випробувальний термін, починаючи з 3 серпня. В цій інструкції переважно йдеться про використання духовенством соціальних мереж —зокрема, забороняється публікувати фейки, додавати до друзів неповнолітніх, закривати доступ до своїх сторінок, а також брати участь у політичних шоу та загалом у передвиборчих кампаніях.
Соцмережі, за інструкцією, духовенство УГКЦ має використовувати передусім для навчання про Бога і проповіді Євангелія. Заборонено публікувати як на облікових записах церковних структур, так і в приватних профілях матеріали, що порушують авторські права, або з ресурсів, які працюють без ліцензії. Кожен матеріал на офіційних сайтах Церкви має відповідати журналістським стандартам.
Приватні сторінки священників у соцмережах мають бути відкритими, оскільки обмеження доступу до них, за інструкцією, «викликає підозри щодо відсутності прозорості в спілкуванні». Заблокувати дозволяється лише тих, хто практикує тролінг або виявляє ненависть до інших користувачів.
Також духовенству заборонено на приватних сторінках звершувати Таїнство Покаяння, писати будь-що, що може дискредитувати УГКЦ, поширювати фейки, а також додавати до друзів дітей до 15 років, приймати від них запити на дружбу та комунікувати з ними в приватних повідомленнях.
Священникам радять дотримуватися на приватних сторінках етикету соцмереж, зокрема, публікувати якісний контент, що не суперечить вченню Церкви, не додавати до друзів людей із сумнівною репутацією та незнайомців, не надсилати приватні повідомлення після 21.00, не додавати людей до своїх груп і не позначати їх у дописах без їхньої згоди.
Окремий розділ інструкції присвячений поведінці духовенства у соцмережах під час передвиборчої кампанії. «Священнослужителі не можуть брати активної участі ні в політичних партіях, ні в керуванні професійними спілками, також їм забороняється вести політичну агітацію та брати участь у передвиборчих кампаніях політиків і політичних партій також у віртуальному вимірі», — йдеться в інструкції.
Духовенство не може прямо чи непрямо агітувати за певного кандидата, створювати та поширювати контент із політичними підтекстами, брати участь у політичних телевізійних шоу (як виняток, лише з дозволу вищого ієрарха), закликати вірян до політичних мітинґів та уникати коментарів щодо політичних сил.
На адаптацію профілів у соцмережах до вимог інструкції духівники мають місяць. За порушення окремих норм цієї інструкції передбачені церковні покарання, однак не вказано, про які саме норми йдеться й яке саме покарання передбачене.

Ганна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply