Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Православним пропонують об’єднатися

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Православним пропонують об’єднатися

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) звернувся до Священного синоду до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) зі закликом до об’єднання. Подаємо повний текст звернення:

«Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі брати і сестри! У цей трагічний і доленосний момент історії українського народу як ніколи очевидною є потреба подолати розділення Православної церкви в Україні, яке триває вже понад 20 років, й утворення в Україні єдиної Помісної української православної церкви.
Існуюче розділення тісно пов’язане з розділенням у суспільстві, живить його та підживлюється від нього. Єдина Помісна церква повинна й могла би відігравати потужну миротворчу та об’єднуючу роль у суспільстві, сприяти порозумінню між різними силами, недопущенню розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основі. Замість цього ми не раз бачили, як суперечності між нашими Церквами лише поглиблювали суспільні розділення. З поміччю Божою цьому слід покласти край.
Звертаємося до єпископату й духовенства УПЦ МП: нам слід відкинуті всі колишні образи та залишити в минулому суперечки. Маємо негайно розпочати діалог про об’єднання в єдину Помісну православну церкву. Переконані, що Вселенський патріарх і більшість інших помісних православних Церков радо приймуть наше спільне рішення про подолання в Україні церковного розділення та визнають автокефалію єдиної УПЦ.
Дорогі брати і сестри! Від слів про необхідність об’єднання мусимо переходити до справ, бо лише в справах виявляється щирість нашого спільного бажання припинити розділення Церкви в Україні. Нехай Бог допоможе нам у добрій справі на благо Церкви й України!»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply