Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Православні об’єдналися з римо-католиками, щоб перепоховати монахинь

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

Православні об’єдналися з римо-католиками, щоб перепоховати монахинь

На Рівненщині перепоховали 40 католицьких монахинь. «Всю цю площу поховальної камери заповнювали просто перемішані кістки від зруйнованих поховань», — розповідає краєзнавець Юрій Пшеничний. Він показує поховальну крипту, де знайшли кістки римо-католицьких черниць. Вони тут були розкидані повсюди. Найімовірніше останки опоганили за радянських часів шукачі скарбів. Тож археологам вдалося тут знайти не багато артефактів, утім достатньо, щоб підтвердити чиї це кістки. «Медальйони, масивні, литі, накладки на хрест у вигляді розп’яття. Це все вказує, що предмети належали саме духовним особам», — додає чоловік.
Приміщення над криптами колись були жіночим монастирем. Зокрема у другій половині XVIII ст. тут жили кармелітки. Вони мали суворий статут — за життя готувалися до смерті. «Спали у трунах, віталися Memento mori, і відповідно з рідними не мали права бачитися», — розповідає Наталя Іванова, науковий працівник Дубенського державного культурного заповідника.
У різні роки цю будівлю використовували то як школу для дівчаток, то як шпиталь, то як онкодиспансер. Тепер це пам’ятка національного значення. Приміщення належать Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП). Священики вирішили перепоховати останки. «Я дізнався зовсім нещодавно про ці останки людей і те, що вони перебувають у такому жахливому стані. Звісно, я доповів владиці і ми разом прийняли рішення про перепоховання», — ділиться Василь Лозинський, благочинний протоієрей Дубенського благочиння УПЦ КП.
Аби гідно поховати останки кармеліток, православні священики стали пліч-о-пліч із римо-католицькими.
Останки всіх монахинь склали в чотири труни. І хоча обряди православних та католиків різняться — службу правлять разом. «Обряд — чи хтось там кидає землю, чи читає хрип — не важливо. Для нас немає бути різниці, як ми хрестимося чи зліва на право, чи з права на ліво. Повірте, це для Бога не є важливим. Для нього є важливим, аби ми тут творили мир, любов і злагоду», — звірився Ґжеґож Оважаний, настоятель римо-католицької церкви Св. Яна Непомука.
Панотці кажуть, мета такого об’єднання не лише, аби останки кармеліток нарешті знайшли спокій. Це і приклад порозуміння між українцями та поляками. Науковці припускають, у поховальних криптах можуть бути і ще кістки монахинь. Адже під монастирем, за розповідями, є цілі тунелі. Якщо знайдуть ще останки, то також їх гідно поховають.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply