Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Православна громада в Естонії відзначила першу річницю

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

Православна громада в Естонії відзначила першу річницю
Українська православна громада

Трохи більше року тому в Таллінні, столиці Естонії, заснували українську православну громаду. Про це розповів ієрей Іоанн Христенко, настоятель громади. «У Таллінні ось уже більше року проходять служби української громади на честь св. Миколая Чудотворця. Громада перебуває в юрисдикції Константинопольського патріархату й є частиною Естонської апостольської православної церкви (ЕАПЦ), керованої митрополитом Стефаном (Хараламбідісом). З початку вересня 2019 року наші служби проходять в Преображенському соборі у недільні дні», — поділився він.
За словами священника, символічним також є те, що іконостас цього собору створив 300 років тому уродженець Києва Іван Зарудний. Парох нагадав, що останнім часом до Естонії прибуває доволі велика кількість людей із України. За статистикою, українська громада Естонії з 4 % від загального населення займає третю позицію серед іноземців. «Однак до цього часу в українців не було місця, де вони могли б вільно використовувати свою мову в богослужінні. Тепер же ми молимося за Україну, її народ, керівництво та богохраниме воїнство. На сьогоднішній день наша громада, можна сказати, вже відбулася, вона налічує близько десяти постійних парафіян. Регентом громади є Олена Михальчун, уродженка Луцька, котра закінчила музичне училище в Україні. Допомагає їй Любов Лаур із естонського міста Тапа», — зазначив о. Іоанн і додав, що за діяльністю парафії можна стежити на його сторінці у Facebook.
Він — уродженець Маріуполя. Коли дитині виповнився рік, батьки за розподілом переїхали з Маріуполя до Риги. Святе Хрещення прийняв у Свято-Троїцькому Задвінському храмі в Ризі 1989 року, будучи десятилітнім хлопчиком. А вже за три роки він переїхав до Риму. Там прислужував у православному храмі Св. Миколая Чудотворця на вул. Палестро. «Тому, відповідаючи на питання, чому обрав таке ім’я святого, котрому присвячено наш український прихід, можу сказати, що все моє життя так чи інакше було пов’язане зі св. Миколаєм. Це великий святий, молитовне заступництво якого я відчуваю постійно», — пояснив о. Іоанн.
Він отримав ступінь магістра філософії, коли закінчив у Римі папський Григоріанський університет, який зараз є одним із найкращих християнських університетів в світі. «В цьому університеті та й у Римі загалом вчиться багато семінаристів Української греко-католицької церкви (УГКЦ), спілкуючись із якими я засвоював українську мову», — згадує священник.
Він також закінчив Смоленську духовну семінарію і був висвячений в Пюхтецькому монастирі в Естонії митрополитом Корнилієм (Якобсеном) у диякони 2005-го і в священники 2007 року — для Храму Різдва Пресвятої Богородиці (Казанської) в м. Таллінн.
З того часу ієрей Іоанн Христенко служив у різних православних храмах у Таллінні, Римі та Барі. 2013-го він отримав відпускну грамоту та перейшов в архієпископію православних російських церков під юрисдикцією Константинопольського патріархату з призначенням священником храму св. Пантелеймона і св. Миколи в Брюсселі (Бельгія). Це був його останній послух до повернення в Таллінн, де зараз очолює українську громаду ЕАПЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply