Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Порошенко і Варфоломій уклали угоду

Автор:

|

Листопад 07, 2018

|

Рубрика:

Порошенко і Варфоломій уклали угоду

Петро Порошенко і патріарх Варфоломій

Петро Порошенко і Варфоломій підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом. «Від імені українського народу дуже вдячний Його всесвятості, синоду, всім ієрархам Вселенського патріархату за надзвичайно важливе і мудре рішення про відкриття для української нації дверей Церкви і дороги додому», — сказав Президент України.
Угода створює всі умови для того, щоб процес підготовки до Собору, процес надання томосу був проведений в абсолютно чіткій відповідності до канонів православної церкви. Український лідер наголосив, що 3 листопада — історичний день для створення Української автокефальної православної церкви. «Закликаю українців молитися за мир, за єдність української Церкви, молитися за те, щоб Господь не допустив провокацій, яких так прагнуть наші вороги, щоб Господь не допустив крові. Ми будемо робити все можливе, щоб якомога швидше завершити процес надання томосу українській церкві Вселенським патріархом Варфоломієм», — сказав він.
Однак ворог не здається. Так, представники Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) вирішили позиватися до ВРУ про визнання протиправним та скасування постанови від 19 квітня ц. р. про підтримку звернення Президента Порошенка до Вселенського патріарха про надання томосу про автокефалію УПЦ. Справу Верховний Суд розгляне 27 листопада.
А раніше Окружний адміністративний суд Києва прийняв позов громадської організації «Неурядова організація «Верховенство права» до Президента України з приводу надання УПЦ томосу про автокефалію. Ця організація пов’язана з представниками колишньої влади та оточенням президента-втікача Януковича.
Однак їхні потуги — марні. Архієпископ Тельміський Іов, представник Вселенського патріархату, заявив, що рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом і відтоді в Україні УПЦ МП, фактично, не існує.
«Скасуванням акту 1686 року скасована й адміністрація Московською церквою Київської митрополії й усіх єпархій в Україні», — розповів він. — Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і тепер повинні чекати директиви Вселенського патріархату щодо свого подальшого існування».
Тепер в очах Константинополя всі ієрархи українських церков мають однаковий статус і рівні права на участь у соборі Вселенського патріархату щодо автокефалії Української церкви. Водночас Іов не наважився спрогнозувати дату скликання Собору щодо української автокефалії. Він зазначив лише, що Вселенський патріарх зробить це, коли вважатиме, що «час настав».
Владика також повідомив, що Після об’єднавчого Собору і надання томосу нова Церква буде називатися Православною церквою в Україні. «Церква є єдиною. Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі. Саме тому обрали таку назву, — пояснив він і додав, що грецькою мовою назви Церков так і звучать: Православна церква в Греції, Сербії, Болгарії. «Слов’янські назви Болгарська, Сербська чи Російська православна церква вживають неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм», — зазначив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply