Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Попередити суїцид!

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Попередити суїцид!

Завдання попере­дження суїциду стоїть перед кожним із нас. Тому що ті, хто чинить суїцид або суїцидальні спроби, — це наші діти, друзі, знайомі, співпрацівники, сусіди. Ми не повинні думати, що цю проблему має вирішувати хтось інший: психологи, священики, лікарі. Це — питання життя і смерті, і тому кожен із нас є до цього причетним та співвідповідальним. Таку думку висловив о. д-р Ігор Бойко, керівник Школи біоетики Українського католицького університету (УКУ), член-кореспондент Папської академії Pro Vita.

На думку експерта, статистичні дані про те, що в Україні почастішали випадки самогубства, є наслідком багатьох чинників; найперше — це факт моральної та духовної кризи: «Сьогодні на першому місці серед ключових пріоритетів людини є матеріальні цінності, успіх, кар’єра, стремління заробити швидкі гроші, а загальнолюдські цінності — чесність, правда, відповідальність, пошанування життя, віра в Бога — відходять на другий план».

У такій ситуації, за словами декана філософсько-богословського факультету УКУ, держава повинна створити належні умови для своїх громадян, «які мали би будувати не Європу (Португалію, Іспанію) чи Росію, а Україну. «Також Церква мусить здійснювати належну душпастирську опіку над усіма вірними, зокрема тими, які потребують особливої духовної допомоги», — зазначив о. д-р Ігор Бойко.

Керівник школи біоетики УКУ вважає, що суїцид можна попередити, адже соціологи, які досліджують це явище, кажуть, що дуже часто людина, котра має намір скоїти суїцид, дає про це певну звістку: «Це можуть бути дуже приховані натяки, особа подає нам «сиґнал-дзвоник», що в її житті є якісь труднощі. І тут постає ключове питання: наскільки ми готові почути те, що нам каже ця людина, і зрозуміти її? У житті немає безвихідних ситуацій, але часто цей вихід потрібно шукати, а не опускати руки».

О. Ігор Бойко висловив думку, що часто в країнах, де ухвалюються закони, які толерують асистоване самогубство (допомогу в скоєнні самогубства), узаконюють евтаназію, аборти тощо, рівень вчинення суїциду є значно вищим, з огляду на непошану до людського життя, особливо на завершальній або на початковій стадії розвитку.

Експерт також розповів, чому суїцид є гріхом: «Акт самогубства є відкиненням любові до себе самого та ближнього, запереченням природного інстинкту життя, утечею від обов’язків справедливості та любові до оточення. Кожна людина має право на свободу й на автономну організацію власного існування, але сам факт жити-своїм-життям не є об’єктивним вибором людини. Так як ніхто з нас не вирішив увійти самостійно в це життя, але був до нього покликаний, так само ніхто не може його залишити, не почувши поклику піти з нього».

О. Ігор Бойко вказав на три завдання морального попередження самогубства. «По-перше, суспільство має обов’язок запобігати всім можливим причинам, які можуть наштовхнути особу на позбавлення себе життя, намагаючись бути поряд. По-друге, нагадувати всім християнам і людям доброї волі, що віра в Бога може допомогти подолати страждання й труднощі тим, хто почувається пригніченим і розчарованим. По-третє, треба зрозуміти стан душі людини, котра вирішує добровільно накласти на себе руки, щоб уникнути абстрактних моральних суджень у конкретних ситуаціях», — підсумував керівник Школи біоетики УКУ.

Прес-служба УКУ

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply