Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Помер патріарх Коптської церкви

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Помер патріарх Коптської церкви

Патріарх Коптської православної церкви Папа Шенуда III помер у Каїрі 17 березня. Причини смерті 88-річного патріарха офіційно не вказувалося, проте відомо, що він мав проблеми зі здоров’ям протягом кількох років. В останні дні його стан значно погіршився: так, на початку березня ц. р. патріарх був змушений скасувати одну зі своїх традиційних щотижневих проповідей.

Шенуда III очолював Коптську церкву з листопада 1971 року. Він був послідовним прихильником міжконфесійного діалогу. 1973-го Коптський патріарх провів зустріч із главою Римсько-католицької церкви, що відбулося вперше за 1,5 тис. років. Патріарх також проводив політику розширення впливу Коптської церкви за кордоном. У роки його правління суттєво збільшилося число коптських парафій у США, Австралії та країнах Південної Америки в основному за рахунок залучення прихожан із єгипетських діаспор цих країн.

Коптська православна церква є однією з найстаріших християнських конфесій. Згідно з переказами, вона була заснована апостолом Марком у I ст. н. е. Її послідовники становлять близько 10 % населення Єгипту. Патріарх очолював Коптську церкву понад 30 років. Одна з найстаріших християнських Церков світу налічує близько 10 млн прихильників.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply