Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Помер митрополит Володимир

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Помер митрополит Володимир

Митрополит Володимир

Уранці 5 липня в Києві помер митрополит Київський і всієї України Володимир. Напередодні в 78-річного патріарха відкрилася внутрішня кровотеча. Він проходив курс лікування в одній із київських клінік. 3 липня о. Олександр Драбинко, секретар предстоятеля, повідомив, що стан митрополита Володимира — стабільно важкий, проте є позитивна динаміка.

Відспівування митрополита Володимира завершили 7 липня на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври. Патріарх Московський і всієї Русі Кирило не ризикнув приїхати на відспівування і похорон митрополита Київського. Замість нього від Російської православної церкви був присутній митрополит Волоколамський Іларіон, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків.
Патріарх Філарет теж не був присутній на похороні глави Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). «Я закликав молитися за спокій душі митрополита Володимира й сам відслужив панахиду. Але нас на похорон не запросили. Якщо би вони запросили, то ми б, звісно, прийшли. І це була би гарна ознака майбутнього нашого об’єднання», — сказав предстоятель Української православної церкви Київського патріархату.
Священний синод УПЦ МП того ж дня ухвалив рішення щодо обрання нового предстоятеля. «На засіданні Священного синоду Української православної церкви під головуванням місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького та Буковинського Онуфрія для обрання нового предстоятеля Церкви постановили скликати Собор єпископів Української православної церкви в Києві 13 серпня 2014 року», — ідеться в повідомленні прес-служби УПЦ МП.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply