Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Почесний патріарх ПЦУ Філарет відмовився виконувати три умови томосу

Автор:

|

Червень 05, 2019

|

Рубрика:

Почесний патріарх ПЦУ Філарет відмовився виконувати три умови томосу
Філарет

Почесний патріарх Філарет (Денисенко) вважає, що умови отримання томосу ставлять Українську православну церкву (УПЦ) Київського патріархату (КП) і Православну церкву України (ПЦУ) в залежність від Константинопольського патріархату. Він наголошує, що в томосі про автокефалію є три умови, які КП виконувати не буде, проте від самого томосу він не відмовляється.
У томосі чітко вказується, що всі парафіяни УПЦ КП і новоствореної ПЦУ є частиною Константинопольського патріархату. У ньому також накладається заборона священнослужителям варити миро, без якого неможливо провести миропомазання.
Відтепер УПЦ КП і ПЦУ мають замовляти миро зі Стамбула. «Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, отже, ми залежні», — вважає Філарет. Він також додав, що при будь-яких конфліктних ситуаціях УПЦ КП і ПЦУ тепер повинні звертатися за вирішенням суперечок до патріарха Варфоломія і заявив, що жодній церкві томос про автокефалію від Константинопольського патріархату не видавали з такими вимогами. «Ми не відмовляємося від томосу, але не будемо виконувати ці три умови, які записані в томосі», — заявив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply