Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Почаївську лавру хочуть передати ПЦУ

Автор:

|

Квітень 11, 2021

|

Рубрика:

Почаївську лавру хочуть передати ПЦУ
Почаївська лавра

Використання Почаївської лаври Російською православною церквою в Україні (РПЦвУ) необхідно припинити шляхом розірвання договору оренди та передати Православній церкві України (ПЦУ). Про це йдеться у петиції, зареєстрованій на сайті Кабінету Міністрів України. Подаємо текст петиції повністю:
«Почаївська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. Православна церква України — автокефальна православна Церква на території України, 15-та в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії.
ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних Церков: Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату (КП), УАПЦ та УПЦ Московського патріархату (МП). Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, визнана православним світом автокефальною православна Церквою на території України.
Своєю чергу, РПЦвУ не є автокефальною православна церквою на території України. Крім цього, її високих церковних ієрархів не раз помічали у висловлюваннях і діях, спрямованих проти українського народу. Враховуючи вказане вище, використання Почаївської лаври РПЦвУ необхідно припинити шляхом розірвання договору оренди та передати ПЦУ.
У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х рр. український народ «заслужив» сам: «Голодомор — это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни». 5 серпня 2014-го в інтерв’ю власній пресслужбі він виступив із засудженням антитерористичної операції (АТО) на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва Російської Федерації до дестабілізації ситуації на сході України. Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше як «наші одновірці та брати», а проведення АТО — «братське кровопролиття». Українські військовослужбовці, за словами Онуфрія, не захищають свою Батьківщину, а діють в «інтересах Заходу».
8 травня 2015 року на урочистому засіданні Верховної Ради керівництво РПЦвУ на чолі з Онуфрієм не захотіло вставати під час вшанування бійців АТО, коли президент Порошенко зачитував імена Героїв України, котрі отримали це звання під час антитерористичної операції, хоча піднялися навіть іноземці.
18 березня 2016-го в Криму відзначили «День возз’єднання Криму з Росією». Від імені РПЦвУ в урочистостях узяв участь протоієрей Севастопольського округу Кримської єпархії Сергій Халюта. На початку 2018 року священник РПЦвУ Євген Молчанов відмовився відспівувати загиблу однорічну дитину, хрещену у церкві КП, оскільки, за його словами, у такому разі дитина вважалася нехрещеною.
За цим фактом Служба безпеки України (СБУ) відкрила кримінальне провадження. Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування проти окремих представників Запорізької Єпархії РПЦвУ та організації «Союз православний «Радомир».
11 січня 2018-го СБУ провела обшуки у «бойового крила» Запорізької єпархії РПЦвУ, громадської організації «Союз православний «Радомир», під час яких вилучили незареєстровану автоматичну вогнепальну та холодну зброю, значну кількість набоїв, медалі «патріот Росії», проросійську символіку та роздруківки з текстами антиукраїнського змісту.
12 січня 2018 року Ігор Гордійчук, герой України, розповів, що в Святогірській лаврі клір РПЦвУ від самого початку російської збройної аґресії переховував зброю й більше 100 терористів: чеченський загін спецназу та кадирівців. 13 січня російські окупаційні війська у Севастополі вивели зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони С-400 «Тріумф» на бойове чергування, влаштувавши урочистий ритуал освячення, який провели клірики РПЦвУ в Криму у районі мису Фіолент.
28 червня 2018-го митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Швець) РПЦвУ відслужив молебень для російських військ, визнавши Росію «нашою Вітчизною» та «великою морською державою». На молебні були присутні прем’єр-міністр Російської Федерації (РФ) Дмитро Медведєв та інші високопоставлені чиновники РФ. Вони разом відзначали в Севастополі День хрещення Русі, а потім — День Військово-морського флоту Росії.
В червні 2019 року десятки чоловіків, котрі прямували до Почаївської лаври з учасниками Хресної ходи РПЦвУ, всі були одягнені в чорні майки, написи на яких закликали готуватися до війни. Їх паломникам роздані організатори — представники Кам’янець-Подільської єпархії РПЦвУ.
У серпні 2019 року з благословення митрополита Тернопільського та Кременецького РПЦвУ Сергія на Тернопільщині організовують туристично-паломницькі поїздки в окупований Крим. Священники РПЦвУ вирішили реанімувати туристичний бізнес в Криму, який занепав після російської окупації. Крім відвідин православних храмів і монастирів Криму, вірним також пропонують відпочити біля моря. Відповідні рекламні оголошення про «паломнічество в Крим» розмістили біля храмів РПЦвУ на Тернопільщині.
8 вересня 2019-го в с. Гірник на тимчасово окупованій частині Донецької області бойовики урочисто відкрили погруддя російському імператорові Миколі II на території ще недобудованого храму на честь Святих царствених мучеників. Встановленню бюста російському імператору також сприяв митрополит Донецький і Маріупольський РПЦвУ Іларіон.
10 вересня 2019 року Мілош Земан, президент Чехії, прийняв у Празькому Граді делегацію зі семи осіб, котрі, за їхніми словами, «представляють інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України». Прийом був символічно приурочений до сторіччя підписання Сен-Жерменського договору: 10 вересня 1919 року цією міжнародною угодою підтвердили приєднання до Чехо-Словаччини Підкарпатської Русі (тепер це — територія Закарпаття). У складі делегації був і священник РПЦвУ Дмитро Сидор, котрий раніше отримав умовний термін за посягання на територіальну цілісність України.
У жовтні 2019 року запорізький митрополит РПЦвУ Лука та народний депутат Вадим Новинський проводили агітацію за «формулу Штайнмаєра». У грудні 2019-го редакція газети «Кримська світлиця» отримала копію угоди між командувачем Чорноморського флоту РФ і митрополитом Сімферопольським і Кримським РПЦвУ Лазарем від 2 квітня 2015 року щодо «співпраці».
Як повідомляв «Міст», УПЦ МП позбавили прав на Почаївську лавру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply