Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Підтримаймо петицію про збереження українського цвинтаря

Автор:

|

Серпень 09, 2018

|

Рубрика:

Підтримаймо петицію про збереження українського цвинтаря

Українців всього світу просять підтримати петицію про збереження унікального цвинтаря з похованнями інтернованих українців у Спіріт-Лейку, термін якої спливає 15 серпня ц. р. Ініціатором збору підписів є Любомир Луцюк.
У петиції йдеться про те, що під час Першої світової війни уряд Канади інтернував низку імміґрантів із-поміж європейських народів як «ворожих чужинців». Серед таких опинилися й українці. Їх тримали у 24-х таборах по всій країні, в т. ч. й у таборі Спіріт-Лейк, на якому збереглося щонайменше 16 поховань інтернованих.
Міністерство сільського господарства Канади 1936 року продало землі, на яких розташовується цвинтар, Квебеку, а уряд цієї провінції продав їх 1988-го якомусь фермеру. Теперішні власники земель від пропозицій відновити кладовище відмовляються.
Як наслідок, петиція до уряду Канади закликає вжити заходів щодо археологічного дослідження, повторного освячення та можливості обмеженого відвідування місця для комеморативних і релігійних потреб. Відновлення цвинтаря підтримують Канадський фонд визнання інтернування під час Першої світової війни, Українсько-канадська асоціація за громадянські свободи й Конґрес українців Канади. Підписати петицію можна на сайті Палати общин федерального парламенту за адресою:
petitions.ourcommons.ca/en/Petition/Details?Petition=e-1643.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply