Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Підручник для виховання українського патріота

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Підручник для виховання українського патріота

На презентації

У в прес-центрі УНІАН нещодавно відбулася презентація книги «Катехизм українця ХХІ ст.». Видання представили її автори — Володимир Романенко, бізнесмен, видавець та автор богословських праць, та Георгій Коваленко, екс-речник Української православної церкви Московського патріархату й учасник ініціативи «21 листопада». Ідея написати «Катехизм…» виникла після перевидання твору украі?нського патріота Богдана Заклинського, що вии?шов 1915 року під назвою «Що треба знати кождому українцеві?».
«Найбільша помилка людини, трагедія її в тому, що Адам, маючи все в раю, послухав сатану-змія і відвернувся від Бога. Так само наші зовнішні та внутрішні вороги жадають, щоб ми змирилися з важким станом України, опустили руки, виїхали назавжди за кордон, зреклися Неньки, померли в забутті, відвернувшись від України», — каже п. Романенко.
Відповідно до сучасних умов, автори «Катехизму…» пропонують визначити загальні для всіх українців поняття, цінності та погляди — незалежно від професії, суспільного статусу, часу і місця народження, проживання та навіть етнічного походження людини.
Книга написана у діалогічній формі (запитання — відповідь), за допомогою яких автори розпочинають розмову з кожним читачем стосовно основних цінностей українця XXI ст. Видання складається з 13 розділів-тем для обговорення (Земля-Україна, Народ, Мова, Віра, Воля, Родина, Праця, Власність, Історія, Культура, Держава, На чужині, Наша мета) та Заповіді для українців по-Божому.
«Українець — це громадянин України. Українець — це людина, народжена в Україні. Українець — це людина, народжена в родині українців. Українець — це той, хто, незалежно від громадянства, місця проживання та місця народження вважає себе українцем. Українець — це той, кого українці визнають українцем», — коментує протоієрей Георгій.
Книга «Катехизм Українця ХХІ ст.» вийшла у видавництві «Богуслав-книга». Науковими консультантами виступили Сергій Йосипенко, завідувач відділу історії філософії України Інституту філософії Національної академії наук України (НАНУ) і Павло Михед, завідувач відділу слов’янських літератур Інституту літератури НАНУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply