Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Під пам’ятником Леніну знайшли церкву

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Під пам’ятником Леніну знайшли церкву

Храм у Кривому Розі

У Кривому Розі Дніпропетровської області співробітники історико-краєзнавчого музею розкопали старовинну церкву під постаментом, на якому раніше стояв пам’ятник Леніну. Цього року в сквері біля постаменту почалася реконструкція, під час якої зняли асфальт. Саме тоді співробітники краєзнавчого музею помітили траншеї, а потім і сланцеві плити, які колись були підлогою церкви. Науковці розкопали частину фундаменту храму і навіть знайшли старовинні монети.
Як виявилося, це — один із перших храмів у Кривому Розі, який побудували в ХІХ ст. на честь Миколи Чудотворця. Вулицю, на якій спорудили святиню, назвали Миколаївська, проте з приходом більшовиків церкву розібрали по цеглинці до фундаменту. Церква перебувала під землею понад 80 років. Частину розкопаного фундаменту планують помістити під ковпак. Наразі розкопали 8 м фундаменту в довжину і 6 м — у глибину.
На цьому місці в різний час було три храми. Перший — дерев’яний — побудували 1761-го. Але його знищили в часи російсько-турецької війни. Храм Святого Миколи знову відновили, але через сто років церкву вирішили створити не з дерева, а з білого вапняку. Тут також спочивали мощі священнослужителів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply