Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Під час богослужіння в Італії в руках глави УГКЦ сталося диво

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Під час богослужіння в Італії в руках глави УГКЦ сталося диво

Українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, Архієпископ Неаполя, виставив для почитання найголовнішу реліквію своєї єпархії — ампулу з кров’ю місцевого святого, мученика Януарія. У завершальний момент покладання реліквії до сховища згусток крові святого Януарія розрідився в руках глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Щороку в Неаполі на святого Cвященномученика Януарія, 19 вересня, його кров із густої форми перетворюється на рідку. Таке диво зазвичай відбувається тричі на рік: 19 вересня, 16 травня та в суботу перед першою неділею травня. Останнього разу це диво сталося під час відвідин архієпархії Святійшим Отцем Франциском: кров розрідилася наполовину.
З нагоди історичного візиту глави УГКЦ до архієпархії Неаполя в рамках вшанування 85-ї річниці Голодомору кардинал Сепе особисто виставив для почитання мощі св. Януарія. «Ви не лише відчинили нам двері свого дому та цього прекрасного катедрального собору, а й забажали особисто виставити найбільший скарб вашої архієпархії — мощі св. Януарія», — сказав Блаженнійший Святослав у своєму подячному слові до Архієпископа Неаполя.
На завершення Божественної Літургії предстоятель УГКЦ благословив вірних реліквією, а відтак процесійно переніс її до місця зберігання — спеціального сховища бічної каплиці собору. У момент покладання реліквіарію до сховища кров св. Януарія миттєво стала рідкою. Оберігач реліквії повернувся до вірних із оголошенням: «Маю сказати вам щось важливе. Сталося диво: кров св. Януарія стала рідкою в руках Блаженнійшого Святослава», — демонструючи капсулу з повністю розрідженою кров’ю.
Після цього глава УГКЦ знову благословив вірних мощами святого. «Під час процесійної ходи, коли я з трепетом ніс мощі св. Януарія, я просив у нього про заступництво за український народ і припинення війни в Україні», — розповів Блаженнійший Святослав.
Додамо, що «диво крові св. Януарія» є викликом для сучасної науки. Кров святого застигла ще у IV ст. і кілька разів на рік переходить у рідкий стан. Неаполітанського святого шанує як католицька, так і православна Церкви. Януарій — італійський священномученик, був єпископом, мученицьку смерть прийняв близько 305 року (йому відрубали голову). Християни Неаполя взяли тіло святого, а його засохлу кров зібрали зі землі в посудину. На його могилі впродовж століть відбувається багато див. Місцеве населення вірить, що диво розрідження крові св. Януарія є ознакою того, що він опікується їхнім містом і вислуховує їхні молитви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply