Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Перший з’їзд чоловіків на Івано-Франківщині

Автор:

|

Серпень 01, 2021

|

Рубрика:

Перший з’їзд чоловіків на Івано-Франківщині
Лицарі Колумба

У селі Погоня у монастирі Успіння Матері Божої УГКЦ 24 липня відбувся перший з’їзд чоловіків. Захід був приурочений до «Року святого Йосифа», який відзначає Католицька церква. За словами о. Юрія Прилепського, голови Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архієпархії, у Церкві є багато різних спільнот. Переважно це жіночі, молодіжні, родинні спільноти, а от чоловічих об’єднань бракує. «Й якраз у цей рік, коли Церква хоче показати у святому Йосифові приклад кожному чоловікові та батькові, хочемо наголосити, що чоловіки також повинні об’єднуватися у свої спільноти, які б діяли при кожній парафії», — зазначив панотець.
Однією з таких спільнот в Івано-Франківській архієпархії є спільнота «Лицарів Колумба», діяльність якої поблагословив митрополит Володимир Війтишин. «Саме під час цього Першого з’їзду чоловіків у Погоні ми вирішили показати приклад святого Йосифа як доброго, досконалого чоловіка і батька. Також для всіх присутніх презентували спільноту «Лицарів Колумба», щоб чоловіки на своїх парафіях також об’єднувалися у такі спільноти», — пояснив о. Юрій.
Нагадаємо, що 27 жовтня 2019 року Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ, благословив діяльність в Україні американської організації «Лицарі Колумба». Її заснував католицький священник ірландського походження Майкл Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (штат Коннектикут). Він чітко бачив проблеми, з якими стикалися католики та Церква на американському континенті в другій половині ХІХ ст.: антикатолицизм, упередженість щодо інших національностей, безробіття, брак соціального забезпечення та рання втрата годувальника сім’ї.
В о. Мак-Ґівні зародилася ідея створити організацію католицьких чоловіків, які б об’єдналися для того, щоб допомагати один одному в часі хвороби чи смерті, завдяки чому їхні жінки та діти уникнули б злиднів, укріпляти себе і інших у вірі, зміцнювати сім’ї та родинне життя, стати сильними опорами священників і єпископів, служити Церкві і суспільству, допомагати найбільш потребуючим у громаді.
Як повідомляв «Міст», у Канаді помер о. Іван Труш, активний учасник спільноти «Лицарі Колумба».

Василь Маркович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply