Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Перша річниця інтронізації митрополита Епіфанія

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Перша річниця інтронізації митрополита Епіфанія
Митрополит Епіфаній

В Україні 3 лютого святкували першу річницю інтронізації першого глави Православної церкви України (ПЦУ). На престол Митрополит Епіфаній зійшов у день свого 40-річчя. У Софійському соборі з ним співслужили представники Вселенського й Олександрійського патріархатів, а також Елладської церкви, які вже визнали ПЦУ.
Тисячолітній осідок Київських митрополитів — Софійський Собор — став знаковим місцем для Православної церкви України. Саме тут 15 грудня 2018 року відбувся Об’єднавчий собор, саме сюди торік на Різдво привезли з Константинополя томос, і саме тут 3 лютого 2019-го Митрополит Епіфаній очолив ПЦУ.
Найприскіпливіший його критик — митрополит Макарій, котрий до об’єднання в ПЦУ очолював Українську автокефальну православну церкву. Він радіє, бо вдалося найважливіше — зберегти єдність. «Поступки, керування — все прекрасно! Виклики, що були, то їх не стало трошки», — зазначив він.
Митрополит ПЦУ Олександр Драбинко, один із двох єпископів, котрі вийшли з Московського патріархату (МП), щоб створити ПЦУ, сподівається, що наступного року на таких урочистостях іноземних посланців буде більше. «Сподіваємося, що московська рука стане трошки коротшою, і ті церкви, які уже хотіли і хочуть нас визнати, не будуть слухатися тих недобрих слів і посилів, які йдуть зі сторони країни-агресора», — упевнений він.
Про тиск каже і чернець Митрофан, котрий 14 років жив у монастирі на Афоні, а нещодавно повернувся до України. «Кілька монастирів визнали, а кілька — ще ні. Не хочу називати їх ворогами, тому що ми всі — браття во Христі, надіємося лише на волю Божу, що це все буде мирним шляхом, з любов’ю, радістю, ласкою це все рішиться», — запевнив він.
Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ), привітав митрополита Київського й усієї України Епіфанія з днем народження та першою річницею інтронізації на престол глави ПЦУ. «СКУ висловлює Блаженнійшому Епіфанію велике признання, щиро дякує за плідну співпрацю та запевняє в подальшій співпраці для добра Православної церкви України та українського народу в усьому світі», — заявив він і зазначив, що перший рік становлення Православної церкви України увінчався низкою значних успіхів — об’єднанням православних спільнот України навколо єдиної помісної церкви та з її міжнародним визнанням, зокрема з боку Елладської церкви й Александрійського патріархату. СКУ також побажав владиці доброго здоров’я та наснаги для вірного служіння Богові та ПЦУ.
Є в ПЦУ й виклики: на противагу владиці Макарію почесний патріарх ПЦУ Філарет заявляє, що хоче відновити Київський патріархат. «Православна церква України — це і Київський патріархат, і Українська автокефальна церква, і ці назви зараз збережені в статуті Київської митрополії. Це рішення прийняли на архієрейському соборі, і вже провели відповідну реєстрацію», — митрополит Епіфаній.
Філарет привітав його дистанційно, в Інтернеті. Він побажав главі ПЦУ мудрості в тяжкому та відповідальному служінні, але підписався як очільник Київського патріархату. «Почесний Патріарх Філарет перебуває в самоізоляції. Він є ієрархом ПЦУ, ми йому створили всі необхідні умови для подальшого його існування як ієрарха. Він має можливість звершувати богослужіння, має можливість приймати людей, має свою резиденцію”, — наголосив Блаженнійший Епіфаній.
Відтак повноваження почесного патріарха Філарета як члена Священного Синоду призупинили. Арґументація — без поважних причин був відсутній на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, незважаючи на письмове запрошення. Філарет залишається в складі єпископату ПЦУ, проте втратив канонічні права й обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією.
Та найбільшою проблемою митрополит Епіфаній вважає дії Російської православної церкви (РПЦ). За рік 600 парафій, підпорядкованих МП, перейшли до ПЦУ. І кожне рішення такої громади зараз оскаржують у суді. Натомість Українська православна церква МП повинна, згідно зі законом, перереєструватися в РПЦ в Україні.

Леся Головата, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply