Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Перехід України на Григоріанський календар

Автор:

|

Січень 07, 2022

|

Рубрика:

Перехід України на Григоріанський календар

Більшість людей не перейдуть на Григоріанський календар через сімейні традиції. Про це заявив Роман Коржик, шеф-редактор часопису «Артефакт». «Тема відзначення Різдва й інших свят в Україні на перший погляд доволі очевидна. Але водночас вона складніша, ніж нам здається. Бо з одного боку святкувати Різдво з усією Європою 25 січня — це такий собі цвях у домовину «русского міра». І такий же самий цвях як закон про мову чи закон про засудження комуністичного режиму. Це такий же самий цвях як бойкот концертів артистів, які підтримують Путіна й анексію Криму. Але якщо поглянути на соціологію, то більшість українців не готові святкувати Різдво 25 січня», — зауважив він.
На думку чоловіка, така ситуація є тому, що у релігійній сфері традиції, устави та порядки змінюються повільніше, ніж в економіці, політиці чи інших сферах суспільно-політичного життя. «Тобто тих людей тримає традиція. Знаю багатьох людей, які є парафіянами Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ). Вони просто звикли. Вони там були хрещені, звикли до окремих священників. Є й такі православні священнослужителі, які підтримують українське військо і засуджують аґресію», — додав він.
Й усе українське суспільство ніколи не буде готове до переходу на Григоріанський календар. Відтак має бути розуміння, що частина парафіян у випадку зміни церковного календаря перейде до Московського патріархату. Так вважає о. Юстин Бойко. Він зауважив, що рішення про перехід України на Григоріанський календар прийматимуть єпископи на спеціальному зібранні — Синоді. На думку панотця, якщо вони це робитимуть самостійно, український народ може розділитися і частина людей може перейти на бік Московського патріархату, який не планує змінювати дату святкування Різдва. «Коли мова йде про Україну, то варіант, коли єпископи почнуть вирішувати самостійно про перехід України на Григоріанський календар, не є добрий. Чому? Бо він поділить народ. Ось і Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), заявляв, що ми це зробимо тоді, коли на це наважаться люди і це треба робити разом із Українською православною церквою», — пояснив він.
До такого рішення мають прийти самі українці. «Чи готовий сьогодні до цього народ? Скажу вам так, що народ до цього цілковито не є готовий. Але ніколи не буде такого моменту, що увесь народ буде готовий. Це треба чітко розуміти!», — наголосив о. Бойко. Він також додав, що питання переходу України на новий календар наразі не є на порядку денному в українському суспільстві. Натомість коли у засобах масової інформації про це будуть більше говорити, то суспільство швидше зрозуміє, навіщо Україні необхідне таке рішення.
Раніше «Міст» розповідав про Різдво за західним обрядом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply