Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Передачу Почаївської лаври УПЦ МП скасували

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

Передачу Почаївської лаври УПЦ МП скасували

Міністерство юстиції України скасувало незаконну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської лаври. «Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні», — зазначила Олена Сукманова, перший заступник міністра юстиції.
За її словами, члени комісії дійшли висновку, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надоворотного корпусу) з порушенням вимог чинного законодавства.
«Саме тому рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, яка її провела, заблокований доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно», — зазначила п. Сукманова.
Нагадаємо, що у листопаді за передачу Почаївської лаври УПЦ МП відкрили справу. Представник Міністерства культури зажадав скасувати рішення про реєстрацію права на користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври. У міністерстві заявили, що УПЦ МП не є власником українських лавр. Вони перебувають в оренді у Московського патріархату.
На це, певна річ, відреагували в Російській православній церкві (РПЦ). «Інформація, що надійшла, свідчить про підготовку масштабного тиску на канонічну Українську православну церкву, її монастирі та храми», — повідомив протоієрей Микола Балашов, заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків. «Одна лише невдача: ченців в ній буде мало», — пробував кепкувати він і додав, що зараз в одній Почаївській лаврі ченців більше, «ніж у розкольників різних мастей на всю Україну».
«Ким же думають заселяти святі обителі, коли зуміють вигнати з них силою (а інакше не вийде) справжніх зберігачів монаших традицій? А адже їх із обраного шляху вірності переказами Церкви не звернути. І зі Стамбулу нових ченців виписати не вийде. Доведеться, мабуть, залучати виконавців держзамовлення сезонно на контрактній основі?» — дивується представник РПЦ, хоча це не його справа.

До слова
Біля трьох храмів Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) у Львові з’явилися написи «Московський патріархат — філія ФСБ». Про це повідомила Львівська міська організація Організації українських націоналістів. Невідомі патріоти, мабуть, намагались донести до львів’ян, хто не в курсі, що у Львові діють три філії Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації під виглядом християнських Церков. Речник Львівської єпархії УПЦ МП о. Маркіян Каюмов назвав тих, хто залишив написи, провокаторами. «Я знав лише про випадок на Червоної Калини, то ж ви зробили для мене відкриття. Але позиція наша, і моя, зокрема, така сама, як і після останнього випадку з обклеювання церкви листівками: ми вважаємо, що таке вчинили не патріоти, а провокатори», — заявив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply