Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Печерам в українській святині загрожує підтоплення

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

Печерам в українській святині загрожує підтоплення
Дальні печери

Безгосподарність Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ), теперішнього господаря Києво-Печерської лаври, може призвести до справжньої катастрофи — підтоплення її печер. Про можливу катастрофу заявив митрополит Павло, намісник лаври. Він звернувся до Дениса Шмигаля, прем’єр-міністра України, з проханням допомогти ліквідувати аварійну ситуацію в лабіринтах Ближніх печер.
У своєму листі владика зазначив, що лабіринти Ближніх печер є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вони опинилися під загрозою через збільшення вологості ґрунтів. «У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печери, що може призвести до непоправних втрат і людських жертв», — йдеться в посланні.
У лаврі пояснили, що підтоплення печерного комплексу пов’язане з багаторічною амортизацією та незадовільним станом підземних інженерних комунікацій, а також весняним сніготаненням, що насичує водоносний горизонт над печерами. Після дослідження стану лабіринтів встановили, що рівень вологості ґрунтів значно зріс. Унаслідок руйнування лабіринтів можуть постраждати люди, позаяк ці ділянки залучені до паломницького маршруту парафіян.
Митрополит Павло закликав п. Шмигаля виділити бюджетні кошти на проведення протиаварійних робіт.
Підземний комплекс Ближні або Антонієві печери розташований на території Києво-Печерської Лаври. Їхня ширина — 1,5 м, висота — 2,5 м, довжина — 383 м. Печери складаються з трьох вулиць, пов’язаних переходами. У печерах збереглася велика кількість житлових келій.
Раніше Володимира Зеленського закликали розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з РПЦвУ та передати її у використання Православній церкві України (ПЦУ). Президент тоді відповів, що орендаря має визначати Кабінет Міністрів України.
Як повідомляв «Міст», монах Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply