Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Патріарх Варфоломій окрилений виборами в США

Автор:

|

Грудень 10, 2020

|

Рубрика:

Патріарх Варфоломій окрилений виборами в США
Патріарх Варфоломій

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що митрополит Онуфрій, глава Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ), не є канонічним ієрархом і повинен підкоритися Православній церкві України. «Його Високопреосвященство Онуфрій вже не розглядається як канонічний митрополит Київський, але як ієрарх, котрий проживає в Києві», — йдеться в посланні владики. — Жодна Церква не може бути присутня в межах юрисдикції Церкви України (тобто ПЦУ. — Ред.)».
Це, природно, викликало обурення московських батюшок. Вони організували на Софійській площі в Києві мітинґ. Люди тримали плакати «Варфоломій — розкольник!», також його називали «Юдою». Політолог Юрій Молчанов пов’язує ці рухи Константинопольського патріарха з підсумками американських виборів. «Це викликає неоднозначну реакцію у всьому православному світі», — заявив він.
Тим часом Вселенський патріарх має намір незабаром відвідати Україну. Про це він нещодавно заявив на літургії в Патріаршому соборі на Фанарі. На ній був присутній прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і представники українського уряду. Варфоломій оголосив, що відвідає Україну з офіційним візитом у День незалежності 24 серпня наступного року у відповідь на запрошення президента Володимира Зеленського.
Як повідомляв «Міст», патріарх Варфоломій отримав запрошення відвідати Львів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply