Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Патріарх РПЦ запевняє, що РФ «ні на кого не нападала»

Автор:

|

Травень 14, 2022

|

Рубрика:

Патріарх РПЦ запевняє, що РФ «ні на кого не нападала»
Патріарх РПЦ Кирило

Патріарх Російської православної церкви (РПЦ) Кирило (Гундяєв), після того, як підтримав вторгнення російсько-терористичних військ до України 24 лютого ц. р, яке він назвав справедливим, видав нову єресь, що Москва ніколи ні на кого не нападала. «Ми ні з ким не хочемо воювати, Росія ніколи ні на кого не нападала. Це дивовижно, коли велика і могутня країна ні на кого не нападала, вона лише захищала свої межі», — заявив він під час проповіді в Архангельському соборі Кремля.
Варто нагадати, що 2014 року цей архієрей запевняв, що РФ не становить військової небезпеки для України. А після окупації Криму та частини Донбасу заявляв, що анти терористична операція — це «війна з метою викорінення православ’я, організована католиками та православними розкольниками».
На цьому антиукраїнська діяльність Кирила, на якого в Україні досі працює близько 12 тис. парафій, не припинилася. 2017-го він вручив церковні ордени Аксьонову і Констянтинову — колаборантам, які сприяли окупації українського Криму. 2019 року не бачив гріха у вбивствах майданівців в Одесі.
А тепер виправдав російський напад на Україну, заявивши що необхідно стати на бік «Донбасу», де за його словами вісім років нібито відбувається геноцид і де Україна нібито нав’язує населенню гей-паради.
Ще Кирило каже рабам своєї Церкви, що «Росія має право застосовувати силу проти України, що Росія й Україна — одна країна, що окремого українського народу не існує, що українців і росіян розділяють вороги Росії та Бога, і що це не Путін, а Захід нацьковує українців на росіян.
Про вбивства християн і знищення міст в Україні Кирилу не шкода, бо як виявилося, «то плата за розширення НАТО, створення Православної церкви України (ПЦУ), і продиктоване захистом російської мови в Україні». Мало того, звірства у Бучі патріарх охрестив «подвигом російських солдатів».
Як повідомляв «Міст», патріарх Кирило був одним із ідеологів війни на Донбасі.

Андрій Котенський, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online