Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Пароху білоруської церкви вручили відзнаку України

Автор:

|

Квітень 12, 2018

|

Рубрика:

Пароху білоруської церкви вручили відзнаку України

Відзнаку «За служіння Богу і Україні» отримав о. Зiновій Жолобак, настоятель Білоруської автокефальної православної церкви Жировицької ікони Матері Божої у Гайланд-Парку (штат Нью-Джерзі). Цю нагороду священик заслужив за те, що з його ініціативи громада церкви постійно надає допомогу війську України та потерпілим від московської аґресії. До нагороди його представив ректорат Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова в Києві.
Нагороджений священик народився в прикарпатському с. Сваричеві. Його батьки Розалія і Микола Жолобаки мали вісьмох дітей, яких виховували у повазі до Церкви. Наймолодший Зiновій став студентом Київської духовної семінарії, а після її закінчення продовжив навчання в Духовній академії Київського патріархату, там же захистив ступінь кандидата наук за темою «Основи християнської педагогіки». 1997 року був висвячений у диякони, а згодом й у священики в храмі св. Івана Богослова київського Михайлівського монастиря. В білоруській церкві, яку в Білорусі заборонив Московський патріархат, він служить з 2006-го. В церковному хорі співає дружина Галина, в служінні допомагає син Дмитро.
Пароху вдалося спрямувати громаду на постійну жертвенну доброчинність для України. У храмі було освячено та виставлено Державний прапор України поруч зі забороненим владою Білорусі її біло-червоним прапором. Служби Божі провадять українською та білоруською мовами.
Вперше нагороду для капеланів «За служіння Богу і Україні» було представлено та вручено в Україні 24 вересня 2015 року в Києві. Цю відзнаку започаткували з ініціативи Всеукраїнського об’єднання «Країна» з метою сприяння відродженню капеланства та підвищення духовної свідомості громадян України. Відзнакою нагороджують священослужителів усіх конфесій, котрі виконують свій пастирський обов’язок у силових, військових, правоохоронних органах і частинах, а також тих, хто сприяє діяльності військового духовенства.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply