Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Парафії УПЦ МП призупиняють перехід до ПЦУ

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

Парафії УПЦ МП призупиняють перехід до ПЦУ
о. Теодор Оробець

Парафіяльні храми Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) фактично призупинили свій перехід до Православної церкви України (ПЦУ) після обрання президентом Володимира Зеленського. Наразі до ПЦУ перейшов 521 парафіяльний храмів і два кафедральні собори УПЦ МП. Це лише 4 % парафій.
Останньою поки що стала парафія храму Святих праведних Іоакима й Анни в Савранському районі Одеської області. Це сталося 22 червня ц. р., повідомив протоієрей Теодор Оробець, прес-секретар Одеської єпархії ПЦУ. Загалом Одеська область є лідером Півдня України з приєднання храмів до ПЦУ. Храм Святих праведних Іоакима й Анни став восьмим. Він був заснований ще 1730 року й є пам’ятником архітектури. Парафія вже довгий час хотіла приєднатися, але люди сумнівалися. Владика Павло особисто проводив там збори, коли був у Савранському районі. Після його візиту парафія провела ще одні збори, на яких прийняла рішення приєднатися до ПЦУ.
Водночас єдина помісна Православна церква України дозволила сидіти в своїх храмах. «В усіх наших церквах, зокрема, в сільських, можна побачити спеціальні лавки, на яких можуть сісти всі, хто цього потребує або бажає. У храмах великих міст лавки і крісла зазвичай стоять лише біля стін, щоб не зменшувати його місткість», — йдеться в повідомленні на офіційній сторінці ПЦУ в Facebook.
У Церкві наголосили, що молитва — це спілкування з Богом, а воно має бути перш за все щирим. Віруючих закликали заходити в храм в будь-який час і спілкуватися з Богом, як їм зручно. Проте, парафіянам варто вставати під час важливих моментів богослужіння — читання Євангелія або Євхаристійного канону. «Стояння — ознака великої поваги; видатних осіб ми завжди вітаємо стоячи. Ми стоїмо під час виконання національного гімну, а також коли співаємо многоліття. Тому під час особливо урочистих моментів літургії будемо шанувати нашого Господа і Творця стоячи», — наголосили в ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply