Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Папа запропонував святкувати Великдень у другу неділю квітня

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Папа запропонував святкувати Великдень у другу неділю квітня

Папа Франциск

Католики готові відмовитися від святкування Великодня відповідно до своїх обчислень, аби всі християни відзначали Великдень разом. Про це заявив Папа Франциск. Він висловив готовність і відкритість щодо обговорення єдиної дати святкування Пасхи.
Тему єдиної дати святкування Великодня неодноразово підіймав Тавадрос II, предстоятель Коптської церкви. Пропозицію про об’єднання дати святкування він висловлював у листі до понтифіка з нагоди першої річниці їхньої зустрічі у Ватикані. Об’єднання дати святкування Пасхи особливо бажають християни в Північній Африці та на Близькому Сході, де є сусідами християнські громади різних традицій, які по-різному обчислюють Пасхалію. Православні та дохалкідоніти дотримуються юліанського календаря, католики та протестанти — григоріанського.
Історик Лючетта Скарафф’я у своїй статті для «Оссерваторе Романо» наголошує, що ініціативу Папи можна розцінювати як «запрошення до єдності з іншими християнськими конфесіями». «Це допоможе переслідуваним християнам відчути єдність із усією Вселенською Церквою у спільному святкуванні Воскресіння Христа», — зазначає вона.
Папа також згадав, що починаючи від понтифікату Павла VI, Римо-католицька церква неодноразово починала перемовини про спільне святкування Великодня. Понтифік запропонував відзначати Пасху у другу неділю квітня. Він пожартував із цього приводу: «Коли ж воскресне ваш Христос? Бо мій — сьогодні! А ваш — за тиждень?» «Маємо дійти згоди у цьому питанні, адже якщо триматись місячно-сонячного календаря, дата постійно просуватиметься уперед, і за 60 років Великдень святкуватимуть у серпні!» Він також назвав відсутність єдності у святкуванні Пасхи «неподобством» і непорозумінням.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply