Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Папа закликав заощаджувати на святкуванні Різдва

Автор:

|

Січень 02, 2023

|

Рубрика:

Папа закликав заощаджувати на святкуванні Різдва
Папа Франциск

Папа Франциск закликав святкувати Різдво скромніше, ніж зазвичай, а зекономлені кошти передати на доброчинність, аби підтримати Україну. Він нагадав про необхідність милосердя на Різдво і зазначив, що цього українці потребують особливо зараз. «Приємно святкувати Різдво та влаштовувати вечірки, але трохи знизьмо рівень різдвяних витрат. Зробімо Різдво скромнішим, зі скромнішими подарунками, і відправмо те, що ми заощадимо, людям України, які цього потребують. Вони голодні, їм холодно, багато хто помирає через нестачу лікарів і медсестер. Не забуваймо про них. Різдво — так, у світі та з Господом — так. Але з українцями у серці», — закликав понтифік. Він також надіслав листи главам країн у всьому світі з проханням зробити жест милосердя для в’язнів, які мають на це право.
Папа Римський також заявив, що в Україні йде світова війна, яка завершиться не скоро. «Я не бачу кінця найближчим часом, бо це світова війна. Не забуваймо про це. Багато рук мішають казан війни. Це всесвітньо. Гадаю, що війну розпочинають, коли імперія починає слабшати. І коли є зброя, яку потрібно використовувати, випробовувати та продавати. На карту поставлено дуже багато», — вважає він.
Крім цього, глава Римо-католицької церкви (РКЦ), якому нещодавно виповнилось 86 років, повідомив, що після свого обрання 2013 року підписав заяву про звільнення, яку використають, якщо серйозні та постійні проблеми зі здоров’ям унеможливлять виконання його обов’язків.
Він передав листа тодішньому держсекретарю Ватикану кардиналу Тарчізіо Бертоне, який залишався на посаді з часів попереднього папства Бенедикта XVI близько шести місяців після обрання Франциска 13 березня 2013-го. «Ця заява є. не знаю, кому кардинал Бертоне, можливо, її передав, однак я віддав папери саме йому, коли він був держсекретарем», — сказав Франциск і додав, що він вперше згадав про це публічно.
«Зараз хтось піде просити це у Бертоне: «Дайте мені папірець!». Ймовірно, він передав його кардиналу П’єтро Пароліну, новому держсекретареві», — припустив він і зазначив, що і Павло VI (1963-1978), і Пій XII (1939-1958) підписували подібні заяви про відставку, однак обоє померли під час перебування на престолі.
Папа Франциск не раз заявляв, що піде у відставку у разі, якщо здоров’я завадить йому керувати РКЦ, яка налічує 1,3 млрд вірних. Попередній глава Ватикану, Бенедикт XVI, пішов у відставку 2013 року. Це була перша відставка папи за шість століть.
Як повідомляв «Міст», помер Папа Римський Бенедикт XVI.

Євген Клен

About Author

Meest-Online