Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Папа визнав РФ нападником на Україну

Автор:

|

Грудень 11, 2022

|

Рубрика:

Папа визнав РФ нападником на Україну

Папа Франциск підтвердив, що Ватикан готовий стати посередником, аби покласти край конфлікту між Російською Федерацією (РФ) та Україною. Та Дмитро Пєсков, речник президента Кремля, відкинув пропозицію, бо вона, мовляв, «не затребувана».
Після цього понтифік зробив заяву. «Коли я кажу про Україну, то кажу про народ-мученик. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я кажу про Україну, то кажу про жорстокість, адже маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються. Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, — чеченці, буряти й інші. Безумовно, той, хто нападає, це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім’я та прізвище», — оголосив він.
Папа зазначив, що вже на другий день війни пішов у російське посольство і це незвичайний жест, бо глава Ватикану ніколи не відвідує дипломатичні представництва особисто. «І там я сказав послу повідомити Путіну, що готовий поїхати, за умови, що він надасть мені віконце для перемовин. Міністр закордонних справ Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, з якого я зрозумів, що у цьому немає необхідності», — додав він.
Франциск зазначив, що ніколи не давав підстав думати, що прикриває аґресію. «Чому я не називаю Путіна? Бо цього й непотрібно; це вже відомо. Але іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені», — резюмував він.
Через цю заяву Марія Захарова, речниця Міністерства закордонних справ РФ, влаштувала істерику. Вона заявила, що «це вже навіть не русофобія, а збочення».
Як повідомляв «Міст», глава УГКЦ подарував Папі фрагмент російської міни.

Пряма мова
Олександр Красовицький, український видавець:
— Мабуть, Папа Римський вважає, що Бурятія та Чечня — найближчі сусіди України, яким не вистачає життєвого простору. А дозволу на поїздку в Україну чомусь питав у Путіна.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply