Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Папа вперше в історії відвідав Ірак

Автор:

|

Березень 20, 2021

|

Рубрика:

Папа вперше в історії відвідав Ірак
Понтифіка запрошує Месопотамія

Папа Франциск уперше в історії прибув із візитом до Іраку. Відвідини тривали три дні. Для захисту 84-річного понтифіка Ірак виділив тисячі додаткових співробітників служби безпеки. У Багдаді він зустрівся з великим аятолою Алі Сістані, духовним лідером шиїтів Іраку, і молився за жертв війни та тероризму. Релігійні діячі зустрілися в будинку Сістані в місті Наджаф. На зустріч не пустили представники преси, оскільки 90-річний великий аятола веде відокремлений спосіб життя і майже не з’являється на публіці.
Надалі понтифік поїхав до Мосула, колишньої «цитаделі» бойовиків терористичної організації «Ісламська держава». Урочиста церемонія відбулася на площі, де розташовані постраждалі від екстремістів чотири християнські Церкви. Мосул терористи контролювали з 2014-го по 2017 рік. «Сьогодні ми молимося разом за всіх жертв війни, просячи Бога прийняти їх на небесах. Ми, люди, часто забували про визначений богом мир і гармонію. Ми не підняли рук до неба, і на землі знову пролунав пронизливий крик про пролиту невинну кров», — заявив високий гість.
Він додав, що гоніння на християн на Близькому Сході завдали величезної шкоди всьому суспільству. «Як жорстоко, що саме країна, колиска цивілізації, потрапила в бурю звірств… Стародавні культові споруди зруйновані, тисячі людей — мусульмани, християни, єзиди — проковтнув тероризм, їх вигнали зі своїх будинків і вбили», — додав глава Римо-католицької церкви.
Крім цього, він відвідав Ур — місце народження пророка Авраама, батька юдаїзму, християнства й ісламу.
Також побував в Іракському Курдистані, християнському центрі Каракоші, провів месу в Ербілі та виступив із промовою на міжрелігійних зборах.
Як повідомляв «Міст», Папа Франциск вакцинувався від Covid-19.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply