Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Папа відмовив Майку Помпео в аудієнції

Автор:

|

Жовтень 18, 2020

|

Рубрика:

Папа відмовив Майку Помпео в аудієнції
Папа Франциск

Ватикан відхилив прохання Майка Помпео, державного секретаря США, про аудієнцію у Папи Франциска, і звинуватив його в спробі втягнути Римсько-католицьку церкву (РКЦ) у президентські вибори в Сполучених Штатах через засудження її стосунків із Китайською Народною Республікою (КНР).
Американський чиновник відвідав Рим, а напередодні опублікував статтю і серію твітів, в яких звинуватив РКЦ у тому, що вона піддає ризику свій «моральний авторитет», продовжуючи угоду з КНР про призначення єпископів. Майк Помпео знову повторив своє засудження політики КНР щодо свободи віросповідання на заході, яку організувало Посольство США при Святому Престолі.
Два високопоставлених дипломати Ватикану, державний секретар П’єтро Паролін і міністр закордонних справ Поль Ґаллахер, повідомили, що понтифік відхилив прохання п. Помпео про аудієнцію, позаяк він уникає зустрічей із політиками перед виборами.
Угода Ватикану з Пекіном, укладена два роки тому, дає Папі право голосу при призначенні китайських єпископів. Термін її дії закінчується наступного місяця, але очікується, що її продовжать. Офіційні особи в Святому Престолі вважають цю угоду недосконалою, але називають її кроком вперед після десятиліть, впродовж яких китайські католики, котрі визнають Папу, були загнані в підпілля.
Кардинал Паролін та архієпископ Ґаллахер охарактеризували публічну критику п. Помпео як «сюрприз», що стався незадовго до його запланованого візиту. «Зазвичай, коли ви готуєте ці візити між високопоставленими чиновниками, то погоджуєте порядок денний того, про що наміряєтеся говорити в приватному порядку. Це одне з правил дипломатії», — вказав міністр Святого престолу.
Як повідомляв «Міст», Андрій Єрмак таємно зустрівся з держсекретарем Ватикану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply